| mary_1284 a întrebat:

Il iubesc si as vrea sa fim din nou impreuna dar nu pot sa uit ce a facut, Nu stiu ce sa fac, ma doare foarte tare cea ce a facut.
M-a mintit tot timpul imi spunea ca se culca si se ducea la petreceri, iesea cu prietenii lui pe afara, daca eu vroiam sa ies cu prietenele mele afara, ma urmarea ma suna tot timpul venea dupa mine ma facea de ras peste tot.
Vorbea cu fetele la telefon, le spunea sa se intalneasca, iar eu daca vorbeam cu un amic la telefon facea crize, m-a maintea tot timpul ca e la munca si el era la gratar, cand am mers la o petrecere si eu am spus ca vreau sa merg acasa, m-a dus pe mine acasa si el s-a intors, nici nu mi-a zis ca se intoarce, nici nu m-a dus pana acasa m-a lasat nu stiu cate strazi de casa,.
de curand am aflat ca el o tot suna pe o fata si ii zicea sa se intalneascca, ca ii place de ea, si o fluiera pe strada.
Acum plange pe la usa mea sa il iert, sa ii mai dau o sansa ca se cuminteste, dar l-am iertat de prea multe ori, si a mai promis ca se schimba si tot la fel a ramas poate chiar ma rau.
Cand ne certam imi spunea ca nu il merit ca s-a purtat prea frumos cu mine si ca ma iubeste cum nimni nu m-a iubit niciodata.
De fiecare data cand gresea venea si incepea sa planga imi aducea flori si cadouri ca sa il iert, si culmea imi mai si striga ce prieten de al tau ti-a mai luat tie asa cadouri cm ti-am lua eu,
Imi place sa cred ca ca m-a iubit si inca ma iubeste, dar nu vrea sa se intamplece s-a intamplat pana acum, daca nu auzeam din gura lui tot ce mi-a marturisit nu as fi crezut si nici panba acum nu pot sa cred ce proasta am fost.
Imi spunea mie sa nu il insel ca ma iubeste si el...
Nu stiu ce sa fac cum sa il uit, nu as vrea s ail iert si nu am sa il iert niciodata pentru cea ce a facut dar nu stiu ce sa fac, a fost o relatie de lunga durata in care mi-am pierdut 2 ani din viata stand lanaga un om care ma mintea.

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @mary! A iubi nu este sinonim cu a suferi, părerea mea este să renunți la această relație care nu-ți face bine. Oamenii nu pot renunța atât de ușor la anumite apucături, iar el te va face să suferi în continuare...
O seară cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

| harciog a răspuns:

Ar trebui sa-ti dai seama ca si pentru faptul ca te mintea exista un motiv.Stia ca ai sa fii impotriva a ceea ce facea dar cel mai important ar trebui sa fie ca te mintea doar din cauza ca vroia sa fie cu tine.Asadar minciuna aici, explicata logic, devine sinceritate.O sa-ti para rau dupa "minciunile"lui.

| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Un barbat asemenea merita decat ignoranta, e un mincinos, un prefacut si eu nu l-asi ierta pentru nimic in lume.sentimentele si gresilile nu se cumpara cu cadouri si flori.nu se va schimba niciodata, tu pentru el esti doar ultima felie de paine...nu te mai gandi la el ca barbati ca el sunt pe toate drumurile.

| mona a răspuns:

Exact asa mi am mancat 2 ani cu un mincinos si un betiv care l am tot iertat pana s a umplut paharu,l am parasit dar am fost tentanta sa ma impac cu el, dar nu am facut o si nu imi pare rau deloc[nici in ziua de zi nu s a schimbat, a ramas acelasi si otusi a trecut 10 ani de atunci]...acuma tu trage o concluzie de aici, oricum o sa faci ce vrei[ai stat 2 ani cu el, poate nu ti asa la el precum crezi, poate e obisnuinta]

| Ramona1 a răspuns:

Privind lucrurile din exterior,mie mi se pare ca omul asta de care vorbesti tu nu mai merita nicio sansa. Oricum, nu incerca sa te razbuni, dar incearca sa ii arati ca poti si fara el.Gandeste-te ca iti e mai bine singura decat langa un om care te minte si care iti face doar rau.

| Joanne_1370 a răspuns:

Omul te cumpara cu cadouri, el zicea ca daca iti da cadouri gata, esti a lui, te-a tinut ca pe un trofeu, nu te-a iubit niciodata. A dat bani ca sa-si spele pacatele si sa te distraga de la ceea ce facea el. si mai avea si tupeul sa-ti scoata ochii gen: cine ti-a mai luat asa cadou? nu il mai baga in seama, omul asta nu te-a iubit niciodata, din moment ce te mintea, insela etc. tu l-ai iubit, tu ai pus suflet, el nu. din mom asta el nu mai exista pentru tine. nu te mai gandi la el. fa sport, canta, picteaza, deseneaza, danseaza, si ai sa uiti de el...pana ai sa gasesti pe altcineva si atunci chiar o sa uiti ca a existat vreodata in viata ta! fundita? big grin

| Psihologul_8066 a răspuns:

Daca accepti sa fii iar cu el, iti calci toate valorile(pe care banuiesc ca le ai) si orgoliul in picioare. Nu merita sa te injosesti. Move on.