| Crpmd a întrebat:

Imi place de un baiat... care din pacate sau din fericire este unul dintre cei mai buni prieteni ai fratelui meu. Am momente in care simt ca imi da atentie, de exemplu imi zice cu ajutorul unor joculete de pe facebook ca ii place zambetul meu, de 1 Martie a venit special al scoala si mi-a dat o bratara, si mai sunt si altele. si mereu. vorbeste asa. frumos cu mine. dar nu stiu ce sa fac. daca sa il bag in seama asa. mai mult. sa ii mai trimit un msg. ceva... Ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| Erick_1994 a răspuns:

Eu spun sa intri in vb cu el. Incearca sa-l faci si uh sa-l faci fericita. Incat astfel sa vada ca si uh il placi:X daca ti-a dat bratara de 1 martie inseamna ca te place.incearca sa intri de vb cu el cat mai mult, apropiete de el afla cat mai multe despre el.incat si el despre tine. Si dupa un timp daca lucrurile merg perfect Combinete cu el. si o sa fi HAPPY! Batfawinking

8 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Posibil ca si acesta sa te placa.Comporta-te natural si vezi daca iti da din ce in ce mai multa atentie.Lasa-l sa te caute el, nu tu!

| daydreamer a răspuns:

Eu zic sa te comporti natural si sa nu il presezi. Incearca doar sa ai cu el o conversatie deschisa si poate iti va marturisi sentimentele. In cazul in care este cu mult mai mare decat tine ca varsta zic sa nu iti faci mari sperante; s-ar putea sa se poarte frumos cu tine doar pentru ca esti sora prietenului sau.

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Parerea mea? Baiatul acela simte ceva pentru tine nu faci o parte din acele lucruri pentru oricine, dar ai grija nu poti sti niciodata ce ganduri are...Eu zic sa faci cumva sa va intalniti singuri si sa-l intrebi dar incearaca sa-l iei mai pe ocolite nu-l speria sau jigni.

pup:*

| Crpmd explică:

Pai. ce sa zic:d. multumesc. si. sper sa fie bine...Va pup:*

| Crpmd explică:

Georgy. ce as iti zic. Bafta si tie!:* Nu e chiar asa de mult pe cat pare. Exact asa patesc si eu. Vreau sa ma bage mai mult el in seama, si dupa aia parca nu ma mai opresc laughing.nu stiu...si parca e aiureabig grin.Dar sper sa fie binehappy

| livbmt a răspuns:

Buna,daca simti ca acest baiat iti acorda atentia potrivita nu vad de ce sa nu il bagi in seama,daca ai nr de telefon dai un sms cu txt ceva de gen, buna, ce faci sunt cristina.si intreaba-l si pe fratele tau lucruri despre el si spune-i sa te ajute daca este intr-adevar cel mai bun prieten al acestui baiat,

| Georgy_8454 a răspuns:

Acum sincera sa fiu... povestile noastre seamana pentru ca si eu plac un baiat care este prieten cu varul meu.si face la fel ca baiatul de care iti place tie. eu incerc sa fac pe cat posibil sa ma bage el in seama si atucni cand ma bag sa incerc sa nu fiu o copilaroasa.dar cred ca intre voi 2 e mult mai mult incearca sa vb mai mult cu el pentru a te cunoaste mai bine ...succes! :*:* fundita?hee hee

| Liviu_8487 a răspuns:

Cati ani aveti?