| ambicio a întrebat:

Imi place foarte mult sa ascult "povesti" de dragoste sau viata. Aveti diponibilitatea de a va povesti propria poveste? Mi-ar face mare placere sa le citesc.

Răspuns Câştigător
| TeoElenys a răspuns:

Pai cand aveam cinci ani eram impreuna cu un vecin de aceeasi vârsta. Dupa 2 ani a trebuit sa se mute la Bucuresti si nu ne-am mai vauzut. In clasa a 6-a a venit un coleg nou foarte enervant. Mereu statea pe langa mine si facea glume proaste pe seama mea. Dupa un timp a inceput sa fie dragut cu mine si am devenit cei mai buni prieteni si colegii ziceau ca suntem împreună. Eu am inceput sa il plac, dar nu i-am spus. Intr-o zi eram la el acasa si jucam jocuri video si mama lui a intrat in camera (a fost prima data cand am vazut-o)m-a recunoscut si mi-a spus ca am fost vecini. Dupa mi-am dat seama ca nu mi-am recunoscut fostul "iubit". Am inceput sa fim si mai apropiati pana cand mi-a zis ca ma place si am devenit din nou un cuplu. Dupa 2 ani a plecat iar si nu am mai tinut legătura. Cand am intrat la liceu soarta a facut ca el sa fie in clasa cu mine din nou. Mi-a zis ca se intorsese pentru ca vroia sa isi termine liceul in oras. Ne-am impacat, dupa ne-am despartit, am ramas prieteni si dupa o luna a spart nasul unui tip care se dadea la mine si ne-am împăcat. Happy end. happy

39 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Isi plac dramele?

| ambicio explică (pentru RAY):

Poate

| RAY a răspuns (pentru ambicio):

Eu nu prea am nu stiu ce povesti de dragoste, mi-a placut de o fata in copilarie dar nu i-am spus niciodata ca o plac din pacate s-a casatorit ( drama )
apoi am avut o relatie cu una 5 luni stiu ca era primivara si toamna ne-am despartit, pai ce sa spun am iubit-o, am crezut in ea dar m-a dezamagit cumplit, aia m-a dezamagit cel mai mult a fost prima iubire in fine, apoi m-am cunoscut /am cunoscut cateva fete de pe net dar nu a fost sa fie, in fine

| ambicio explică (pentru RAY):

E normal ca prima iubire să lase o durere mare. Mulțumesc ca ai avut plăcerea de a-mi povesti. Cu siguranță aleasa ta va apărea atunci când te aștepți mai puțin. Îți urez mult succes în continuare!

| RAY a răspuns (pentru ambicio):

Eu numai cred in asa ceva

| ambicio explică (pentru RAY):

Te înțeleg, dar în viitor cred ca o să îți schimbi părerea

| RAY a răspuns (pentru ambicio):

Personal nu cred asa ceva si mi ok asa singur

| ambicio explică (pentru RAY):

Și singur e bine până la o anumita vârstă; cel mai urat lucru într-o relație este limitarea libertăți dar tu cum ești singur ești liber și libertatea e tare dulce.
Spun ca e bine sa fii singur până la o anumita vârstă deoarece prieteni vor avea o familie, familia ta poate nu va mai fi și atunci ai simți nevoia de afecțiune, să știi că cineva are grijă de tine. Atunci pur și simplu ai vrea pe cineva lângă tine. Îmi permiți sa te întreb câți ani ai?

| RAY a răspuns (pentru ambicio):

| ambicio explică (pentru RAY):

Multi înainte!

| RAY a răspuns (pentru ambicio):

Ai tie la fel

| ambicio explică (pentru RAY):

Mulțumesc frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,am,dar hai sa o scriem intai smug
Te iubesc de cand te-am vazut, adica de acum cateva secunde, cand am vazut "onlyyou78" am zis ca "ea e! "
acel 78 imi ramane in minte mai mereu, cand merg cu barca, vaporu, excavatoru, trotineta..doar la tine ma gandesc,nu stiu ce ai,cred ca ai "acel ceva",ma atragi ca un "de ala care inghite corabii,n-am chef de cautat pe google,si mi-e somn,cuvantul imi s-a pe limba,dar nu vrea sa plece de acolo in creier", si mna, nu pot sa scap.
Aseara te-am visat, imi faceai un masaj cu ulei de floarea soarelui ca nu ai avut bani de ala mai bun straight face Apoi, ai comandat un tort si ai zis ca tu l-ai facut.mi-ai frant inima..Chiar,sa lasi cheia de la apartament,si sa te duci direct unde stateai tu acum ceva timp,adica la casa aia care tot eu ti-am cumparat-o din banii facuti din vandut banane.Da,dati-o las tie,sa cresti copilasii ( Pe Dorel si pe Doinita,Lenuta e in burtica si."Jiorjiana" s-ar putea sa fie tot acolo). Asa, ai o masina, ti o las tie si iti trimit acolo pensie da?
Ha', lasa-ma! Sa nu mai aud de tine!
Cand te vad ma uit la un copac, da?
II bun.
Ne vedem la tribunal.
Cand mor iti las numai datorii.
In fine.See ya.

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu macar ti-am facut tortul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru R0R0):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poveste..In regula, tocmai ce o pusesem pe farfurioara si nu am apucat sa musc din ea.
Sunt fata de tara, crescuta in mijlocul stanii.Acea perioada, a copilarie, a fost cea mai frumoasa.Eram lipsita de griji, cantam, dansam. Uneori tundeam oile, mulgeam caprele, insa cel mai des faceam capitele de fan.Mama ma alinta "fata din fânar". Intr.o vara, tata castigand o suma destul de frumusica la caritas, investeste totul in 100 de oi.Erau prea multe capete si asa au fost nevoiti sa angajeze un cioban. Timpul trecea si ochii ciobanului nu se mai deslipeau de pe mine.Simteam,chiar daca aveam doar 12 ani, ca inima.mi sare din piept ori de cate ori il vedeam.Ma indragostisem de el. Avea 16 ani. Fugise de mic de acasa, traind, la inceput, doar din ce se mileau altii sa-i dea.Un suflet curat, harnic si ascultator.Intr.o seara, m.a prins in spatele surii si m.a sarutat. Tata ne.a vazut si l.a izgonit de la stana.De atunci, il caut fara incetare, iar lacrimile nu contenesc sa se opreasca.

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Ce frumos! O iubire pura, nematerialista; te apreciez!

| Roxin a răspuns:

Mi-ar lua prea mult sa o scriu aici si cred ca ar fi prea greu de digerat.

| ambicio explică (pentru Roxin):

Dacă te plictisești nu ezita să îmi scrii

| ambicio explică:

În caz ca nu știai trebuie să ai un nume diferit de restul persoanelor care au cont TPU, 78-este un număr simbolic pentru mine iar only you reprezinta o melodie pe care o îndrăgesc. Regret ca ți-ai pierdut atâta timp scriind aceste rânduri care nu ma încântă. Am dorit seriozitate dar tu...mulțumesc oricum

| anonim_4396 a răspuns (pentru ambicio):

Ok,nu stiu de restul,dar "povestile" pe care as putea sa le spun sunt intime.
Trebuie sa am incredere in tine ca sa iti spun anumite chestii profunde legate de cum sunt eu si de ce.Ce principii am si de ce am ales sa le am pe acestea.
Cum vad lucrurile,de ce le vad asa,etc.
Observ ca ai bun simt, imi place asta.
Am scris ce am scris,de amuzament, imi era somn, nu a iesit cine stie ce, am zile mai bune, crede-ma.
Sper ca ai inteles si ca nu esti suparata pe mine. happy

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Uneori e mai bine să te descarci unui necunoscut care nu o să te judece decât prietenilor care uneori îți sunt cei mai mari dușmani. Nu am de ce să fiu supărată

| anonim_4396 a răspuns (pentru ambicio):

Cam ai dreptate aici.

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca suntem de aceiași părere

| anonim_4396 a răspuns (pentru ambicio):

Ma bucur ca te bucuri laughing

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur și mai mult ca te bucuri de bucuria mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru ambicio):

Ma bucur mult mai mult ca te bucuri ca eu ma bucur ca tu te bucuri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ambicio):

In caz de nu stiai ID-ul trebuie pus cumva ca sa-ti dai seama daca esti fata sau baiat. ID-ul tau este foarte ambiguu pentru toti, poati fii atat baiat cat si fata, iar varsta oricum nu ti-o stim, ca atare, nu stim daca nu ai vreo 12 ani si vrei povesti de adolescenti sau ai 60 si vrei povesti de sandra Brown.
ID-ul ales trebuie sa te reprezinte, nu sa-l reprezinti tu pe el!
Pentru mine personal, ID-ul tau imi spune ca esti o persoana nedecisa, ascunsa si tematoare si nu-mi da incredere in ceea ce afirmi din acest motiv.

| ambicio explică (pentru Violleta2022):

Ești îndreptățită să spui acest lucru

| ambicio explică:

Se pot termina felicitările? laughing

| Lorena7712 a răspuns:

Pff. In urma cu cativa ani, o noua fata a venit pe aici impreuna cu tatal ei care isi refacuse viata cu o alta femeie. A avut un iubit la care tinuse mult, dar din cauza ca a fost cam usuratica, baiatul acela a parasit-o. A suferit dupa el mult, dar a mers inainte. Am inceput sa vorbesc cu ea si sa imi povesteasca despre el. Era incredibil cum vorbea despre el si ce frumos isi amintea de el. Nu il cunosteam deloc, nu il vazusem in viata mea. Desi a parasit-o, parca tot voia sa continuie alaturi de ea. Incercau sa se impace, apoi brusc se certau iar si tot asa. Intamplarea face ca fiind majoratul unui bun prieten, sa ne intalnim acolo(fara fata aceea de data asta). Pentru ca nu il stiam, am mers cu o alta fata(care era si ea prietena cu fosta lui prietena) afara din local, unde era si el afara cu cativa prieteni. Iesisem sa vorbim despre fosta lui prietena, dar numai despre ea nu am vorbit. M-am imprietenit cu baiatul si din cauza ca era prea frig, geaca lui ramasese la mine. Cu atat am ramas in noaptea aceea amandoi. Cei doi nu au mai pastrat legatura de atunci, si-au refacut vietile ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Fata aceea s-a mutat altundeva impreuna cu un prieten de al ei, cu care spera sa-si faca un viitor cum a vrut dintotdeaua. In tot acest timp am fost un baiat... relatia a durat in jur de 4 ani. Ne-am certat mult prea urat ca sa continuam, am trait momente pe care nu vreau sa le traiasca nimeni niciodata. Am fost lasata balta singura in mijlocul noptii intr-un club de catre prietenul meu de atunci in timp ce el plecase deja de mult cu o alta fata. Am reusit sa ajung acasa si fara ajutorul lui, iar cand a vazut ca am ajuns am avut parte de cateva palmi bune. A trecut si asta. Nu mai avusesem relatii serioase de atunci, doar aventuri sau relatii care desi la inceput pareau sa mearga, de fapt erau un total dezastru. Asa ca am renuntat la a mai cauta pe cineva, voiam o pauza. In timpul cand eram singura deja, baiatul acela de la inceput(acela care avusese o relatie cu prietena mea, daca o pot numi asa) incepuse sa dea semne de viata inexplicabil. Era plecat in alta tara pe vremea aia. Nu ii raspundeam, si daca o faceam era foarte sec, mai deloc. Nu aveam un motiv anume, pur si simplu nu aveam chef. Cand a venit in tara lucrurile s-au schimbat. S-a tinut de mine pana a reusit sa obtina o intalnire. Si atunci mi-am dat seama ce baiat era de fapt. Mult mai deschis si de treaba decat credeam. Am inceput sa vorbim tot mai mult si des si fara sa ne dam seama eram deja impreuna. Era un iubit perfect, nu ii puteam gasi niciun defect. Dar venise vremea sa plece din nou in strainatate, si chiar si in ziua de azi il astept sa se reintoarca. Inca suntem impreuna si ne iubim la fel de mult. Am realizat ca de fapt povestea noastra incepuse in seara majoratului acela. Si asa mi-an dat seama cat de imprevizibila e viata asta si ca niciodata nu stii ce iti poate aduce ziua de maine!

| ambicio explică (pentru Lorena7712):

Foarte adevărată ultima fraza! Viața ne da câte o lecție din fiecare poveste, poate e mai bine ca v-ați cunoscut mai bine atât de târziu. De ce nu mergi și tu în străinătate? Ar fi foarte frumos. Să vă iubiți! Ești o fată puternică, te admir

| Lorena7712 a răspuns (pentru ambicio):

Planuim si asta, mai trebuie doar un pic sa asteptam. Nu prea am avut de ales numai sa fiu asa. Acum ma bucur ca am fost asa si ca am facut anumite alegeri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ambicio):

Gretta are dreptate, ea si-a pus ID-ul (care, de fapt, e nick, dar la ea porumbar nu s-a anuntat ca ID-ul e un indice de identificare pentru sisteme de calcul si nu un indice de identificare pe forumuri sau site-uri) si acum stim ca e o ignoranta care se crede buricul pamantului in timp ce ofera sfaturi sub-mediocre si opinii invechite care denota o capacitate intelectuala demna de neluat in seama. Prin urmare, daca nu si-ar fi oferit "ID-ul" nu i-am fi ghicit niciodata sexul!

Iar tu ar trebiui sa te uiti la telenovele.

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru sfat!

| Alexandrakff a răspuns:

Alexandrakarceff.wordpress.com

| ambicio explică (pentru Alexandrakff):

Foarte frumos! Felicitari!

| picuta a răspuns:

Pai mama ma bate am un iubit care e cu 6 ani mai mare ca mine ma tai si am doar doua prietene adevarate. Sfarsit
Sper ca ti-a placut

| ambicio explică (pentru picuta):

Îmi pare rău că nu tratați întrebarea cu seriozitate, dacă nu aveți plăcerea sa răspundeți nu va obosiți degeaba