| LuluGirl a întrebat:

Imi urasc tatal. Am sa va spun de ce. Daca vreti sa cititi bine daca nu iar e bine.
Deci. Eu cu mama tata si fratele meu stam la sat. Inainte stateam la oras si ne-am mutat. La oras am si bunici care sunt fata in fata cu apartamentul meu. Si tatal meu este pur si simplu un badaran. Mananca urat, zbiara la mama, se duce acasa si vine peste 2 zile. Adica el merge la cafenele, prin tot orasul si eu cu mama suntem aici inchise parca. Daca mama i zice sa ii dea masina el ii da masina dar atata o suna pana sa vad unde e. Daca vine o prietena la mine care e mai plinuta ii zice mamei mele ca (,) cand duce vaca asta de aici si urla si doamne. Nu stie sa vorbeasca frumos, doar ma face in toate felurile cand e nervos iar dupa ce se calmeaza repede vine si ma pupa si deja nu-l mai suport. Helpsad

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Presupun ca nici mama ta nu e mai fericita ca tine. Vorbiti voi doua si vedeti cum puteti rezolva problema

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia fa-i tu o reclamatie la politie si protectia copilului. Sa vezi cum scapi de el.

| kar1GaNNN a răspuns:

Situatia ta e foarte trista.
Eu zic sa ii zici la mama, si fratele tau sa stati de vorba cu el.
Spuneti sa se potoleasca si sa aiba grija de voi si sa fie ca un tata adevarat ( sociabil, intelept si bun ).

| Jokyo a răspuns:

Ai o situatia cam aiurea nu prea ai ce ii face asa este el... Dar ai putea sa devii mai rece cu el si cand te va intreba ce ai sa ii zici ca esti asa si vei fi mereu asa din cauza comportamentului lui ( chiar daca tu il minti atunci big grin)

| marian951 a răspuns:

Nu ai ce sa faci.Trebui e sa inveti sa traiesti cu el asa pana cand esti destul de mare ca sa iti cauti un loc de munca sau sa mergi in alt oras la facultate/scoala si sa stai in camin.

| FazzaNica a răspuns:

Tu trebuie sa vorbesti cu el atunci cind e calmat si cind te pupa big grin atunci duce-ti o discutie in 4 ochi, succesewinking

| 03052003 a răspuns:

Imi pare rau.Asa este firea lui.Dar totusi nu este normal.Incearc sa il iei intro parte cand il vezi ca este calm si ii spui ca te intristeaza foarte mult comportamentul lui.