| Hellen94 a întrebat:

In seara asta vorbeam prin mesaje cu prietenul meu si ii povesteam de fostele mele relatii pentru ca el m-a intrebat cu cine m-am cuplat prima data si el in loc sa citeasca"M-am cuplat" a citit ca "m-am culcat"si m-a intrebat cu cine m-am culcat si eu m-am suparat rau pe el pentru ca eu stiu ca nu am facut-o niciodata cu nimeni. El a zis ca nu a citit bine si ii pare rau, dar eu m-am simtit rau, si-a cerut scuze de mai multe ori dar ce ma enerveaza e ca zice mereu ca fac ce vreau eu, daca mai vreau sa fiu cu el bine daca nu, nu! Asta inseamna ca oare nu ii pasa daca s-ar despartii de mine?

Răspuns Câştigător
| Iadhira a răspuns:

Normal că-i pasă. Cred că vroia să zică de fapt: Accepta-mă aşa cum sunt, dacă nu poţi nu am ce să fac. Când iubeşti pe cineva îl iubeşti pentru ceea ce este, nu pentru ce ai vrea tu să fie, adică să vrei să-l schimbi. Dacă l-ai părăsi pentru nişte greşeli neînsemnate, l-ai răni foarte tare pentru că şi băieţii suferă, ştiu astea de la iubitul meu. Nu face o greşeală, obişnuieste-te cu el aşa cum e, o să te adaptezi în curând. Preţuieşte-l cât e lângă tine şi vei vedea că o să începeţi să nu mai aveţi atâtea certuri şi să nu mai daţi importanţă unor lucruri banale. Ai grijă de tine şi priveşte şi dincolo de aparenţe, ia din altă perspectivă situaţia sau chiar viaţa.

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Cred ca esti prea orgolioasa.A fost o greseala pentru care si-a cerut scuze, mai mult de atat ce voiai sa faca? De obicei oamenii(unii) fac anumite afirmatii cand sunt nervosi pentru care regreta dupa.Asta cred ca s-a intamplat si cu el.

| harciog a răspuns:

Asta vrea sa insemne ca se impune pentru a te domina psihologic, cea mai scurta cale de a ajunge la sex.

| stejara2 a răspuns:

Draga mea! Orice relatie trebuie sa se bazeze pe incredere reciproca, respect si de ce nu,iertare!
A gresit, si-a cerut scuze, faptul e consumat,nu se gandeste sa se desparta de tine, caci dupa cum vad, e un tip direct, ti-ar fi spus asta daca asa simtea.
Ai mai multa incredere in tine, in forta ta de atractie, in ceea ce insemni tu ca fiinta!
Fruntea sus, priveste inainte, nu inapoi!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

`Asta inseamna ca oare nu ii pasa daca s-ar despartii de mine?`Pe mine m-ar pune putin pe ganduri. Daca l-ar interesa asa de mult de tine nu ti-ar spune astfel de vorbe. Nu ti se pare ciudat? Eu zic ca nu are rost sa pierzi timpul si sa pui suflet pentru cineva care iti spune sa faci ceea ce vrei in privinta relatiei voastre. Merita? I-a mai gandeste-te! Uite,vezi, niste vorbe aruncate aiurea pe mine m-ar pune pe ganduri. Cand iubesti cu adevarat nu ai cum sa spui astfel de vorbe:`daca vrei sa fii cu mine bine,daca nu,nu ` nici macar in gluma! Iar referitor la mesaje si la faza cu `culcatul`, poate a gresit(atunci iarta-l) sau poate a aruncat `pastila` ca sa vada ce spui tu.Ar fi si asta o varianta, nu?

| Λndrei a răspuns:

Atata timp cat si-a cerut scuze de atatea ori nu cred. Daca tu esti cea enervata de fiecare data in relatie inseamna ca tu ai niste probleme de reglementat.Tot timpul daca intr-o relatie nu exista comunicare si o buna exprimare a sentimentelor atunci relatia nu are viitor.

| AllinaDaniella a răspuns:

Hmm,nu cred ca trebuie sa agravezi situatia chiar asa. Probabil esti inca micuta si nu iti dai seama...Eu spun sa nu te imapcientezi, ai timp sa faci de toate in dragoste happy Asa ca indiferent daca e ceva serios sau nu, keep going.

| aurora50scumpika a răspuns:

Pai daca ti'a cerut scuze si tu l.ai bagat in seama normal ca nu are ce sa faca! Si faptul ca te-a intrebat asta si tu te-ai suparat stiind ca a inteles gresit e un moft! Nu mai fii atat de mofturoasa si scuza+l parerea mea e ca a reactionat normal! Succes