| Mariana_Cebotari_1994 a întrebat:

In ultimul timp am probleme mari cu parintii.Ne certam foarte des, din cauza ca anul trecut am aflat ca nu sint fiica lor si ca am fost infiata cind aveam 3 luni(maica mea lasindu-ma in spital). Tata intr-o zi a fost atit de enervat incit mi-a zis sa plec de acasa.Aseara mama nu mi-a permis sa plec la pizza cu prietenii si eu m-am inciudat si i-am zis tot ce aveam pe suflet.STIU CA POATE NU AM PROCEDAT CORECT, INSA MEREU CIND ERA VORBA SA IES UNDEVA AJUNGEAM PINA SA MA PUN IN GENUNCHI CA SA IMI PERMITA.Astept sfaturile voastre

Răspuns Câştigător
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa le fi recunoscatoare pentru faptul ca te-au adoptat si au avut grija de tine si te-au iubit ca pe proprpiul lor copil. Ei procedeaza asa pentru a te proteja si poate nu isi dau seama ca esti si tu mare si trebuie sa iesi impreuna cu prietenii tai. Ar trebuie sa le explici ca ii iubesti, ca ai crescut si esti in masura sa iei anumite decizii singura si ca nu ti se intampla nimic daca iesi cu prietenii intr-o seara la o pizza.

4 răspunsuri:
| adrykiba a răspuns:

Ca sunt adoptivi sau adevarati nu este ceea ce conteaza, in general toti parintii supra protectori is asa.ei au mereu frica ca ti se va intampla ceva sau le este teama de anturajul tau, desi esti deja majora si ar trebui sa te lase mai libera.
Data viitoare cand nu te lasa sa iesi spune-le ca apreciezi ca isi fac griji dar esti destul de mare sa poti avea grija singura de tine.Fai sa se simta importanti pentru tine si vor fi si ei mai calmi

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Eu nu vad care i problema cu parintii adoptivi...si mie mi a murit mama, cand aveam 9 ani, dar acum am alta noua si o respect pentru ca se chinuie cu mine. Incearca sa nu i faci sa suferesad, sa o tratezi ca pe o mama adevarata pentru ca puteai sa ajungi intr un centru de plasament.Te au tratat ca pe copilul lor si nu cred ca e in regula sa te descarci, ci sa lasi de la tine mai multhappy. Poate ca mama ta nu te ar fi iubit cum te iubesc ei acumstraight face:* sper ca te am ajutat:*

| I1miss1you1Baby a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fi multumita ca ii ai si pe el... ca ce sti ce era de tine daca nu te adoptau ei.Eu zic ca ar trebui sa ii asculti nu sa te impotrivesti la ce iti spun ei daca te-au crescut pana acum cred ca tin la tine si iti vor doar binele. Poate ca si tu le dai unele motive pentru care au comportamentul asta fata de tine.

| Nicoara_Florina_1992 a răspuns:

Fii mai buna cu ei pentru ca ei totusi te-au infiat si fale cadourio facute de tine
conteaza mult pentru. ei