| GeOrGy2o1o a întrebat:

Intrebare intrebatoarethinking :
-cum imi dau seama daca prietenul meu ma iubeste sau ma minte?
-cum imi dau seama daca el nu se gandeste la altele?
-cum imi dau seama daca e sincer cu mine sau mai bine zis de unde sa stiu ca el e sincer cu mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de unde sti.in general in ziua de azi toata lumea minte pe toata lumea.iti asumi riscuri si mergi inainte.de regula cel ce minte cade la lat dar daca e tarziu se lasa cu suferinte.

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand exista sentimente pure, curate nu exista incertitudini!

| cristi202 a răspuns:

Intrebarea ta dezvaluie o problema grava. Arata faptul ca ti-ai pierdut (sau o aveai macar?) increderea in prietenul tau. Si, daca e sa tii cont de faptul ca increderea e baza oricarei relatii, atunci e o buba serioasa. Cum ai ajuns sa nu mai ai incredere in el? Ce te determina sa crezi ca te minte? Probabil a aparut undeva in relatia voastra o ruptura, incit te face sa iti pui aceste intrebari. Ce ai vazut la el, incit sa ajungi sa gindesti asa? Se uita dupa alte fete, nu mai e atit de atent cu tine? Incearca sa te duci inaipoi in timp in relatia voastra si sa vezi ce s-a intimplat de ai ajuns sa iti pierzi increderea incit sa iti pui asemenea intrebari.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Esti prea geloasa si suspicioasa ca sa mergi bine in relatia asta! Trebuie sa fie si incredere si spatiu pe care sa-l acorzi partenerului. Daca el ti-a spus ca te iubeste, ia-o de buna! Daca am putea afla si gandurile partenerilor, vai de noi! Ne-am spanzura!

| Gizăz a răspuns:

Una dintre bazele unei relații e încrederea. Dacă ești în halul ăsta de paranoică nu vei rezista mult cu el, te asigur.

| GeOrGy2o1o explică (pentru Gizăz):

Am rezistat 5 luni cu el in halul ala de paranoica care eram

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Bazeaza-te pe ce simti intotdeauna, daca vei avea dreptate bine, iar daca nu, din esec vei invata.

| Thoamnee a răspuns:

Foarte simplu.iti faci un id faalss.iti pui o tipa buna la avtr.si filtrezi cu eel.acolo iti dai seamaa daca chiar tine la tinee saau nu! norook:*

| ganton a răspuns:

Il pui sa-si taie un deget.

| fluturas20 a răspuns:

Daca e un actor inascut nu ai nici o sansa sa-ti dai seama!
Baietii sunt foarte buni la jucat teatru si la mintit...vezi si u.Incearca sa fi atenta la comportamentul si gesturile lui.Incearca sa-l cunosti mai bine decat se cunoaste el!
Bafta

| GeOrGy2o1o explică:

Cristi202 eu am incredere in el dar la cat sunt eu de urata(asa spun eu ca ceilalti nu spun asta)nu stiu ce a vazut la mine si ma intreb daca macar e sincer cand psune ca sunt frumoasa si ca ma iubeste.Am incredere in el dar e cel mai bun lucru care mi s-a intamplat si vreau sa stiu daca e sincer

| liudka21 a răspuns:

E simplu ca buna ziua, pur si simplu il intrebi.

| Veres_Alexandru_1987 a răspuns:

Nu stiu cum sa.ti explic,lucrurile astea nu se vad se simt,,iubirea nu se vede se simtehappydaca se simte bine cand esti langa el,daca iti vorbeste frumos,daca e foarte atent cu tine si nu se poarta urat cu tine, nu zbiara nu iti vorbeste urat iti spun eu ca tine la tine si te iubeste,, crede-ma sunt baiathappysi nu cred ca ar face lucru asta cand e langa tine sa se gandeasca la altele,, si va dau un sfat,, sa aveti incredere unul in celalalt ca fara incredere nu faceti nimic si daca apare gelozia datio de o parte ca nu e buna va distruge relatiacryingai grije de elhappy