| skydi a întrebat:

Istorioara incepe astfel, in toamna anului 2008 am facut cunostina cu o domnisoara, pe net. Mi-a placut foarte mult, comunicam in fiecare zi, ne sunam des, imi spunea ca viseaza sa ma vada, viseaza sa ma cuprinda, sa ma simta alaturi, iar eu totodata din 2008 promiteam ca voi veni la ea si ne vom vedea, insa nu ma tineam de cuvint, nu stiu de ce, dar nu se primea sa plec la ea(domnisoara locueste intr-un oras ( 80 km de la Chisinau). In acest an 2010 domnisoara a fost admisa la o universitate din Romania, cind a plecat, am simtit mult mai departe de mine, chiar daca niciodata nu ne-am vazut.Acum in vacanta de iarna a venit acasa.Ne-am sunat chiar cu 2 zile in urma, am vorbit si ea m-a intrebat:Cum poti tu asa? Eu am venit pe citeva saptamini iar tu nu ai gasit o zi ca sa vii la mine, eu i-am spus doar adevarul, ca intr-adevar nu dispun financiar si nu pot.Am ramas la aceea ca nu voi veni.Ieri nu am mai rezistat, ajungind la orele 21:00, am sunatun prieten, am imprumutat bani si am plecat la ea cu taxi.Ne-am vazut, ne-am plimbat, am vorbit am petrecut-o acasa.Deja ma intorceam acasa eu si am sunat-o, nu a ridicat, am scris sms, nu a raspuns, azi dimineata m-am trezit am scris iarasi sms, nu a raspuns. Ce sa fie aceasta? Daca asa reactioaneaza, pot sa inteleg ca nu i-am placut?

P. S Domnisoara astazi pleaca inapoi in Romania, ma gindesc poate e prea ocupata ca sa-mi raspunda.

Sa fie oare aceste clipe visate timp de 2 ani pur si simplu zdrobite de realitate?

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

E posibil ori sa nu ii fii placut. Desi asta ar fi trebuit sa-ti dai seama dupa comportamentul ei fata de tine, dupa prima reactie pe care a avut-o cand te-a vazut.
Daca nu te-a privit aproape deloc in timpul intalnirii, e posibil sa nu fii genul ei.

Sau : Mai exista o posibilitate, care cred ca e mai mica decat prima : Sa-i fii placut f mult, dar avand in vedere ca ar urma o relatie la distanta, a preferat sa renunte acum.

| Kylexy a răspuns:

Frumos.nu o mai cauta un timp las-o sa se regaseasca poate iese ceva intre voi de durata, poate pentru totdeauna, gandeste pozitiv nu negativ, poate are nevoie de timp poate e ocupata incat sa nu observe ca suna tel etc. mult noroc.

| Georgiana05 a răspuns:

E posibil sa aiba treaba, sau.Sa nu-i fi convenit de tine. Dar chiar si asa, nu inteleg de ce nu iti poate spune asta direct.
Ceea ce tu trebuie sa faci este sa astepti, sau sa o lasi balta.

| alexeanca a răspuns:

Wow...am ramas fara cuvinte.Chiar daca nu te-ar fi placut, urat din partea ei sa se comporte asa.Sunt extrem de aiurea legaturile astea pe net, pentru ca pana cele doua persoane nu stau fata in fata tot straini se numesc.
Hai sa gandim totusi pozitiv:poate a fost impresionata placut de tine si are nevoie de o pauza sa isi revina. N-o mai cauta deloc.Las-o pe ea sa faca urmatorul pas!

| Hortensia_3632 a răspuns:

Grea situația.
Este posibil ca:
-Domnișoara să nu fi fost disponibilă pentru a răspunde din anumite chestiuni intime
-Nu a primit ce s-a așteptat de la tine.
-Nu a avut pic de recunoștință faptului că te-ai străduit mult ca să ajungi la dumneaei.

Mereu relațiile acestea virtuale trebuie să rămână virtuale, dacă sari la treapta realității este posibil să nu primești ce îți imaginai într-un sens rău.
Nu fii trist pentru moment, dar și puțin realist. Dacă speri dar în timpul acesta și realizezi că este posibil să te fi respins o să fii cu o stare psihică bună când o să primești un răspuns de la domnișoară (indiferent pozitiv sau negativ) și bineînțeles în timpul așteptării unei replici din partea domniței.