| Dariusdepresie99 a întrebat:

La 3 luni mama mea a vrut sa se sinucida... La 5 ani a lesinat de depresie...acum la 13 ani a murit... Ce sa fac? Cred ca i sa mor si eu... Tata-l meu nu ma vrea de cand sunt pe lume. Rudele sa nu mai zic. Am ramas singur doar mama ma inteege dar acum nu mai e... Astept propuneri

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu pot sa cred asa ceva... Efectiv nu pot. Contacteaza cat mai repede pe cineva din link-ul dat de lawliet.

| Lawliet14 a răspuns:

Apropo, daca-ti pui nick Dariusdepresie, fortezi subconstientul sa accepte asta. Ar trebui sa ceri ajutor specializat, plus sa gasesti un duhovnic. Si ceaiul de sunatoare ajuta mereu.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Mama ta nu ar vrea sa te vadă trist. Dacă alături de tatăl tău nu ai avea o viață tocmai buna trebuie sa găsești sprijin de la o ruda. Oricum în prima instanță ar trebui sa vorbești cu tatăl tău daca e necesar sa mergeți împreună la psiholog pentru a încerca să comunicați mai bine. Dacă te pot ajuta ceva sau pur și simplu sa spui ce ai pe suflet te rog sa îmi spui.Capul sus durerea cu timpul se va atenua.