| anonim_4396 a întrebat:

Legat de cei gay/lesbi.

Oricine are dreptul sa iubeasca pe cine vrea. In o sute de ani, adoptia de catre gay sau lesbi va fi veva normal, consider ca e logic sa ni se pare o stupizenie fiind iesiti din comunism acum 20-25 de ani.

10 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

N-are nicio legătură cu comunismul.
Copilul nu va creşte într-un mediu normal.

| 1DeadMemories a răspuns:

Ce spui acolo n-are sens. Daca vine cu 2 mame la sedinta/scoala care ar fi problema? Intra dirigintele in panica de cuvinte sau tu ca parinte te simti frustrat ca are ala mamă la puterea 2?
E fix ca vorba aia "ce are sula cu prefectura "?

Cu boala aia,care tine de genele umane, te nasti, nu o dobandesti pe parcurs.
Chiar daca e considerata o boala, nu vad de ce i-am trata altfel.Un copil cu sindrom down il hartuiesti/hulesti precum o faci cu homosexualul, doar pentru ca s-a nascut asa? Probabil nu o faci, eventual empatizezi cu el si-i plangi de mila.

| 1DeadMemories a răspuns:

Daca cineva considera ca homosexualitatea e un pacat din punct de vedere religios, sa se gandeasca si la masţurbare care e considerata la fel.
Cine spune ca nu s-a masţurbat niciodata e ipocrit sau doar IDIOT.

| 1DeadMemories a răspuns:

Amice,in primul rand nu am nici o astfel de orientare, in al doilea, am doi copii nascuti de mine, nu se pune problema ca-s de baricada cealalta. Ideea e ca judecam in necunostinta de cauza.In al treilea rand, nu mai da copy paste ca-i rusinica happy

| anonim_4396 explică (pentru 1DeadMemories):

Sa-ti trăiască copii sanatosi.
Apropo, i-ai lasa cand vor creste mari sa petreaca timpul cu prieteni gay?
Vei sta linistita acasa?
Ia gandeste-te la asta!

| 1DeadMemories a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc!
Ma gandesc chiar la cazul in care unul din ei ar avea aceste inclinatii happy
Indiferent de inclinatiile sexuale, va fi intotdeauna copilul meu, si voi lupta sa-i apar drepturile pe care le are ca om.
Nu contest ca uneori poate fi deranjant un anumit comportament al gay-lor, dar comportamente deranjante au altii mai la vedere si nu se ia atitudine.
Si pe mine ma deranjeaza cocalarii, drogatii si habarnistii, dar trebuie sa-i suport, altfel m-as transforma intr-un mic Hitler si i-as rade de pe fata pamantului.

| Omori a răspuns:

Deci simt ca imbatranesc cu 10 ani mereu cand citesc un raspuns cu "copilul nu va creste intr-un mediu normal" sau "ceilalti isi vor bate joc de el", ca si cand problema sunt doua persoane de acelasi sex care incearca sa ofere o sansa unui copil, nu restul persoanelor care cauta mereu un motiv sa-i judece pe ceilalti ori nu stiu sa-si creasca puslamalele.

| Meli2314 a răspuns:

Scuzati greselile, eram pe telefon.

| 4cidr41n a răspuns:

Adoptia de catre cei din comunitatea LGBT este deja ceva normal in tarile mai dezvoltate si la noi o persoana poate adopta un copil indiferent de orientarea sexuala. Un cuplu LGBT insa nu poate. Statul nu recunoaste nicio forma de coabitare intre persoane de acelasi sex (mariaj, concubinaj, parteneriat civil, etc) si chiar daca ar recunoaste nu cred ca s-ar acorda acest drept in curand la noi dar nici nu cred ca intr-o suta de ani.

Vezi si:
https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_adoption#Legal_status

| Helioss a răspuns:

Bineinteles ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea atat timp cat nu deranjeaza pe ceilalti. Sa fim seriosi, daca unii oameni de acelasi sex se simt atrasi, pe mine nu ma afecteaza cu nimic. Este problema lor ce fac in privat.