| Manu_2742 a întrebat:

Locuiesc intr-un oras mic, cunosc toti oamenii as putea spune si vreau sa imi fac prieteni. Nimeni nu vrea sa fie prieten cu mine. Nu ma pot muta, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nimeni nu vrea sa fie prieten cu mine" - păi cum adică, ești ciudat/ă din cale-afară, ești prea urât/ă, ai trei ochi sau câte șase degete la o mână sau ce?

| Denisaregina a răspuns:

De ce nu vrea nimeni? Sunt oamenii atat de rai? Incearca prima data tu sa te imprietenesti cu ei, discuta, glumeste, vezi despre ce vorbesc si vorbeste si tu despre ceea ce stii sau ceea ce iti place.
Sigur exista cineva cu care ai putea sa fi prieten. Stii, pana la urma nu e vorba ca toti sa fie prietenii tai, asta nu se poate. Oricum tot ce conteaza e calitatea, nu cantitatea!