| stefania1083 a întrebat:

M-am certat recent cu prietenul(iubit) meu pentru ca i-am spus ca nu-l mai iubesc si ca vreau sa ne despartim, a durat cam doua zile pana cand chiar ne-am despartit de tot, mi-a zis ca vrea sa isi caute pe altcineva si nu am mai vorbit de loc.Si de atunci am realizat ca de fapt il iubeam foarte mult. Ce pot face sa ne impacam? Daca mai pot face ceva bineinteles... sad

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Lasă-l.

| SkyPilot a răspuns:

Las-o cum a cazut. Iubirile adevarate sunt cele reale, tot ce e online este doar o iluzie.

| ywar a răspuns:

Il iubeai foarte mult dar i-ai spus sa plece!?!? Eu in locul lui te-as scuipa fix intre ochi si te-as calca in picioare in fiecare ora timp de 10 zile.
Cati ani ai de ai inteligenta asta nemaipomenita? Cumva 12-13 ani?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Era o relatie online, nu vorbeau decat pe Facebook. Nu a existat niciodata o relatie in adevaratul sens.

Ia-o si tu mai usor, incepi sa suni ca dezorientatul ala de RAY27TM. Numai el ar arde toate femeile pe rug pentru ca si-a batut o copila joc de el, cu ceva timp in urma. Acum, fie vorba intre noi, cine n-ar face-o? Stim cu totii cam cat il duce capul.

| Suck a răspuns:

Dupa ce il pierzi iti dai seama ca-l iubesti, tipic oamenilor.

Ai putea sa te intalnesti cu el, sa discutati fata in fata si incearca sa-l convingi ca tu esti fata pe care si-o doreste. Recunoaste ca ai gresit, spune-i ce simti cu adevarat iar restul depinde de el.

P.S: Daca nu ai posibilitatea sau curajul sa te intalnesti cu el atunci spune-i la telefon, in nici un caz prin mesaje sau facebook.

| stefania1083 explică (pentru Suck):

Pai si daca inainte vorbeam doar pe facebook?(ma refer ca nu am numarul lui si nici el pe al meu ) Atunci unde ii spun daca nu am posibilitatea si nici curajul sa-i spun fata in fata?

| watashiwa a răspuns:

Pai, in cazul tau, ar fi bine sa deveniti prieteni (in primul rand). Daca reusesti, chiar cei mai buni. Comunica mai mult timp cu el, fii un pic mai baietoasa, arata ca iti e bine cu dansul si in niciun caz nu arata ca esti geloasa sau il vreai inapoi, sau altele, pentru ca va crede ca doar il folosesti ca prieten si nu te-ai apropiat de el doar pentru a avea o companie buna (sper ca intelegi). Baietii se indragostesc cel mai des in cele mai bune prietene ale lor. Si fii mai sociabila, lasa impresia ca iti petreci timpul bine cu oricine si "transforma-te" intr-o persoana de invidiat. Astfel va intelege ce a pierdut. Si, pana la urma urmei, fa-o geloasa pe noua lui iubita, astfel ea isi va arata in sfarsit niste laturi mai intunecate pe care el nici nu le-a observat. Dar, te rog, fii foarte atenta si inocenta, pentru ca el sa nu-si poata invinui cea mai buna prietena in cazul in care se va certa cu iubita sau chiar se vor desparti. Si dupa despartiere, daca va fi, consoleaza-l, ci nu incerca sa-l seduci sau sa-ti destainui sentimentele. Cand va fi timpul, el singur iti va spune ca n a incetat sa te iubeasca sau ceva de genul. Dar tu zi-i ca ii raspunzi la fel sentimentelor lui, ci nu ca de la inceput planul tau a fost sa fiti impreuna, ca de altfel, nu m-as mira daca isi va lua cuvintele inapoi si in viata nu va mai vorbi cu tine. Cel putin, acesta este punctul meu de vedere. Sper sa fiti din nou impreuna. Succes happy