| Lol1234563242 a întrebat:

M-am saturat sa fiu tratat asa,invat iau note mari dar mereu nu sunt destul de bun,parintii simt ca nu le pasa nici unpic de mine si as vrea sa le spun dar niciodata nu au timp pentru mine, m-am hotarat sa plec este corect ce vreau sa fac?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ar fi mai bine daca ai incerca sa comunici cu ei? Lipsa de comunicare duce la probleme mari, uneori cu urmari de nerezolvat.

| CuriousStuff a răspuns:

Unde sa pleci? Cu cine? Cine te intretine? O sa poti sa muncesti ca sa faci bani destui sa-ti platesti o chirie, sa-ti iei de mancare, haine si tot ce-ti trebuie si in acelasi timp sa mergi si la scoala, cine te angajeaza pe tine, minor (banuiesc) si te plateste asa de mult incat sa-ti permiti toate astea? Abia si le permite un adult. Sau o sa dormi sub un pod?
Stai cuminte pe curul tau. Mai incearca sa vorbesti cu ei, rezolva-ti problemele, nu fugii de ele.

| Ravenous a răspuns:

Daca esti minora nu face greseala asta...o sa regreti grav. Fuga de acasa nu e o solutie. Sugerez sa mai incerci sa ii abordezi intr-o dupa masa cand ii vezi mai liberi sa iti poata acorda atentie. De regula parintele vrea ce e mai bun pentru copil si incearca sa il impinga tot mai mult sa nu se multumeasca cu notele (sau realizarile lui) de acum. Astept raspuns sa stiu cum a decurs discutia.