| anonim_4396 a întrebat:

M-am visat cu prietenul meu cel mai bun care a decedat acum sase saptamani! Eram undeva departe la un restaurant si am facut ceva dezastru,am aprins masa si o persoana ne-a zis la mama unui prieten si ne-a certat rau! El a venit la mine sa vorbeasca cu mine, dar eu m-am ascuns si cand l-am vazut am mers la el si stateam de vorba cu el.Ce semnifica?

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu semnifica nimic e doar un vis. Poate ca de acolo de sus se gandeste la tine.

| miolina a răspuns:

Foc aprins : exista o persoana care te iubeste si sufera in taina.Sa descoperi cine te iubeste sau vei pierde.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu semnifica nimic.
Probabil te gandesti prea mult la prietenul la prietenul tau.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Multi cred ca visele ar fi niste mesaje codificate care ne sunt trimise fie de la Dumnezeu fie din alta parte. In realitate ele sunt doar niste "filme" regizate de catre creierul nostru, bazate pe informatia ce este stocata in subconstientul nostru. (cum amintise cineva ca orbii nu viseaza in imagini, de ce? Deoarece eu nu au stocate informatii vizuale in memoria lor)

Asa ca, visele au o "semnificatie" pentru cei care o cauta...

Cele bune!

| BogdantheDreamer a răspuns:

Am invatat ca visele sunt proiectiile actiunilor noastre din viata reala, metamorfozate de imaginatie.

Dupa cum am citit persoanlele oarbe din nastere nu viseaza imaginii, ci doar mirosuri, gusturi, altfel de senzatii decat cele ce implica vazul.

O zi buna!

| JHopeBts a răspuns:

Nu stiu ce semnifica, dar odata m-am uitat la un fel de documentar si zice ca visele sunt formate din amintiri si imaginatie. Sper sa te ajute asta.