| Scotty a întrebat:

Maine e sedinta cu parintii, si se duce mama si mi-e frica ca o sa afle de la diriga ca am note mici crying(( c sa fk? crying((

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când se întoarce de la ședință îi promiți și așa să și faci, că vei
învăța.
Nu înveți pentru nimeni, ci pentru tine să te descurci în viață, părinții nu trăiesc cât pământul!
Pa, pa.

| mihai69 a răspuns:

Învață măcar să scrii, poate așa vei lua note ceva mai bune...

| anonimg a răspuns:

-Sa fii barbat recunoscand ca iti meriti pedepsa; si sa iti para rau ca faptele tale (adica notele tale mici) arata cu degetul spre parintii tai.
-Sa iti para rau ca ti-ai nesocotit astfel parintii, si nu pe tine.
-Sa iei hotararea ca de acum inainte sa iei note mari, aratand in felul acesta ca iti iubesti parintii. Pentru ca trebuie sa ii iubesti.

| ywar a răspuns:

Sa ii pui lu diriga laxative in ceai/cafea ca sa stea pe clo tot timpul si sa vezi pe urma sedinta, din parti. Daca nu tine asta, anunta bomba in scoala la ora sedintei. O sa vina masini ca la nebuni - asa ca sedinta canci!
Sau daca nu o legi pe diriga intr-o camera intunecata si intri la sechestrare de persoane - bulau sigur.

| AtateaConditii a răspuns:

Sa dai vina pe colegul ca nu a scris bine.

| doreal a răspuns:

Te duci acum si ii spui toate notele si ii promiti ca vei lua note mult mai mari. Mai bine ii spui acum decat sa afle ea de la diriga. E mult mai stanjenitor.

| Cσcσ a răspuns:

Sa inveti!

| Cσcσ a răspuns (pentru KirinGeo):

Mda laughing
Pana la urma,cine nu copiaza?
Dar, totusi, mai bine invata, ca pana la urma, nu-ti trebuie mult timp sa inveti cateva pagini.

| KirinGeo a răspuns (pentru Cσcσ):

Eu nu am copiat in viata mea, eu spun ca e mai usor sa inveti decat sa copiezi happy

| CaSiHai a răspuns:

Asta e ii spui ca ai avut un moment prost si o sa ai note mai mari

| carlyhalatz a răspuns:

Pai suporta-ti consecintele si promite-i ca o sa inveti mai bine si asa. nu o sa ramana suparata pe tine pentru totdeauna.

| KirinGeo a răspuns:

Suporta consecintele, se mai intampla sa iei cate o nota mica

| Cronic a răspuns:

Pai parerea mai ar fi sa i zici de acasa deoarece daca afla acolo si cu ceilalti parinti poate se simte jenata asa barimi stie ce o asteapta de acasahappy si incearca sa i explici ca ai avut o saptamana incarcata.

| IuliiChiştooc a răspuns:

Explică-i că nu ai cum să iei numai note bune. A fi elev înseamnă să iei orice fel de notă. Dar dacă ai numai note de doi, ceea ce reiese din cum ai scris întrebarea, ar trebui să te pui cu burta pe carte şi să suporţi consecinţele.