| PiShOiAsh a întrebat:

Maine merg in excursie iar pana la autocar vrea sa vina tata cu mine... si eu m-am saturat sa ma creada tot un copil sa vina cu mine oriunde. spuneti o scuza ca sa nu mai vina cu mine va rog. sunt deja in clasa a 7a. i-am spus si la mama sa nul trimita dar nu intelege. ajutati-ma.sadvreau raspunsuri pana azi... primul raspuns bun dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Fii indrazneata. Spune-i pe sleau: "Nu veni cu mine, ma descurc singura. Râd colegele de mine, zic ca sunt papa-lapte". Sa stii ca parintilor le place sa fie copiii lor franc, deschisi. Considera asta un semn de maturitate.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ma drace, nu cumva esti pisoiasul meu? Te mai intorci din excursia asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai te crede inca copil pentru ca inca esti un copil.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Ce e asa de rau ca merge cu tine pana la autocar? Este normal, orice parinte responsabil, caruia ii pasa de copilul lui, ar face asta. Ar trebui sa te bucuri si sa apreciezi ca ai niste parinti care au grija de tine. happy

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu e nimic rusinos in asta.Pana anul trecut mergeam in excursie insotita de bunica mea,apoi anul trecut m-am rugat de parintii mei sa ma lase singura,era o excursie de doua zile CHeile Bicazului, Lacul Bicaz, Lacul Rosu, Planetariul din Bacau, chestii de genul asta.Si m-au lasat.TOtul a fost in regula iar mama m-a dus pana in autocar. Anul trecut eram de varsta ta si nu am simtit rusine.Am simtit rusine ca a trebuit sa stau in fundul autocarului ca sa aiba altii loc in fata.Nu te ingrijora, parintii nostri ne vor doar binele

| AidaCR a răspuns:

Spune`i ca te descurci, nu trebuie sa se deranjeaza daca e ceva te ajuta prietenele tale.