| Socolovschy_Daniela_1994 a întrebat:

Mama mea pur si simplu e nebuna...ma blesteama sa nasc un copil mort sa nu am parte de el si toate astea din mici neintelegeri...cum ar fi am aprins o tigare cu bricheta ei ...sau nu am cumparat apa cand i-a fost sete....pentru ca nu mi-a spus ca ii este sete....nu stiu ce sa fac dar nu o mai suport. Se crizeaza tot timpul se iubeste foarte mult pe ea...

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cati ani ai? mama ta urmeaza un tratament ceva?
Ar putea fi o cauza...
Poate are probleme de sanatate/poate nu se intelege cu tatal tau...
Poate sunt datorii...
Toaste aste duc la depresii...
Incearca sa vorbesti cu ea cand este calma.
Ceva trebuie sa aiba ea...
Incearca sa ii faci pe plac si vezi cum se comporta.
Tu fumezi?
O seara buna happy

| darrio2007 a răspuns:

Care bea dntre voi?

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca, mama ta are motivele ei sa tipe si sa urle, sau este plina de frustrari din cauza neajunsurilor in care se scalda.
Mai normal ar fi sa stai de vorba cu ea si sa aflii ce o determina sa fie atat de irascibila si ce anume ai putea face sa o ajuti.
Cu 4 zile in urma ai pus o poza pe FB cu ea, unde ai scris cu mare dragoste "mamica" si ai alaturat 3 inimioare.
Oare cat de sucita poti sa fii ca acum, ca sa nu spun ipocrita, sa o urasti intr-atat? Oare tu nu ai nici o vina in certurile astea?
Poate este mai sanatos sa stai jos, sa-i acorzi putina atentie si sa discuti cu ea!
Faptul ca esti gravida nu inseamna ca esti scutita de a fii draguta si amabila cu mama ta, incearca macar sa nu te transformi intr-o scorpie, exact cum s-a transformat mama ta, ca relatia cu ea se poate rupe si, iti poate afecta si relatia ta cu iubitul cu care faci copilul.

| WaterDrop a răspuns:

Probabil ai peste 18 ani, ce te mai retine sa pleci? Daca vrei sa traiesti pe banii ei, atunci inghite, altfel usa iti este deschisa sa pleci.Prea greu nu? Trebuie sa mai tugui buzele putin si poate te va lasa in pace.

| Lawliet14 a răspuns:

O fi la menopauza, trebuie sa o intelegi. Nu o mai baga atat in seama!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lawliet14):

Dar tu de unde stii, esti si tu la menopauza?

| Coquina5 a răspuns:

Ce-mi place mie de astia care ii gasesc scuze catelei in cauza.
de la pastile, auzi...
nici pastilele alea care iti tulbura judecata nu te fac sa iti urasti propriul copil, ca practic ce zice maicata nu poate proveni decat din ura pura.

accepta faptul ca te uraste, si uraste-o si tu pe ea.
ca asta merita.
daca zici ca se iubeste foarte mult pe ea, e clar ca e si narcisista.
din narcisism mai ales provine acest comportament de janghina.
nici aia de la sanatoriu nu-si urasc copiii in halul asta, poate nici deloc.
nebunia se manifesta altfel, si sunt sanse foarte mari ca un nebun sa realizeze ulterior ce greseli face.
deci nu e nebuna clar, e doar o frustrata narcisista care isi uraste copilul.
si sunt sanse foarte mari sa nu recunoasca in veci ca greseste fata de tine.

| DenimM a răspuns:

Amenint-o ca daca iti mai vorbeste asa urat, o sa pleci si nu o sa te mai intorci vreodata sa te vada

| Cealapa a răspuns:

Zi sa se duca dracului si pleaca

| IoanaNrmh a răspuns:

Nervii o fac sa vorbeasca asa, daca vezi ca face asa urat pur si simplu opreste conversatia cand va certati si iesi cteva minute din camera.Mai mult ca sigur ceva o supara, si nu ma refer la certurile de care zici. Daca a inceput recent sa ia un tratament sau poate doar un supliment alimentar e posibil sa aiba o reactie la el.