| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Mi-a acceptat o fata pe care nu o cunosc cererea de prietenie pe Facebook si acum vreau sa vb cu ea,dar nu stiu ce sa îi zic, avand in vedere ca nu o cunosc.
Imi puteti da niste idei ce as putea sa vb cu ea daca nu o cunosc, cum sa intru in conversație?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Fi foarte sincer cu ea. Nu fi fals, lingușitor sau disperat.
Trimite-i un mesaj scurt și dar frumos, spune-i că ești conștient de faptul că nu vă cunoașteți dar că vrei doar s o întrebi dacă are prieten. Iar dacă nu are ti-ar place să o înviți la un suc să o cunoști mai bine.
Simplu și la subiect, no tălăgănii cu prea multe vorbe inutile

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Înainte de a vorbi cu o fată, mergi la librăria SolaScriptura din localitatea ta și cumpără de acolo cartea "Iubește inteligent". (Sau o mai găsești pe site-ul www.viatasisanatate.ro ).
Cartea nu este groasă; este special pentru adolescenți ca să înțeleagă cum trebuie să fie relația dintre ei.

https://www.viatasisanatate.ro/......inteligent

| StoicAnalysis a răspuns:

Poti incepe cu un simplu buna la inceput. Stiu ca este un cliseu, dar e cel mai safe mod pe care il stiu. Nu incerca sa iti faci planuri de pick up line ca nu mai tine vrajeala asta. Asta daca nu te stii un tip carismatic. Si inainte sa incepi conversatia, viziteaza pagina ei de Facebook daca nu o cunosti deloc, si afla chestii despre ea. Gen ce hobby-uri observi ca are, ce muzica asculta, etc. Asta ca sa ai subiecte de conversatie cu ea. Si in momentul cand iti raspunde la mesaj, poti sa-i zici ca esti interesat de ea si ca ai vrea sa o cunosti. Daca vezi ca da semne ca ar vrea sa mai stea de vorba, esti ok. Daca da semne ca nu e interesata, atunci aia e. Macar ai incercat.

| LisaJulie a răspuns:

Pai incearca sa ii dai un mesaj in care o saluti si apoi vezi daca iti raspunde inapoi

| SkandallKamataru a răspuns:

Daca nu o cunosti chiar ai pretentia sa poarte o conversatie cu tine? Femeile primesc zilnic mesaje de la zeci de indivizi... nnu are rost, mai bine o cunosti in realitate.

| Cipi1212 a răspuns:

Îi poți spune: Mulțumesc frumos pentru accept! Vezi dacă îți răspunde.

| vatadezahar24 a răspuns:

Întreab-o dacă va cunoașteți, aștepți să îți răspundă și de acolo e ușor să ții o conversațiehappy

| DrMihailoviciS a răspuns:

Fi drăguț și sincer. Incepe cu salut! De acolo îți va vorbi inimioara!

| Anonim240 a răspuns:

Daca esti nascut in 1980 si intrebi din astea… ai probleme grave. La vârsta ta nici să vorbești cu o femeie nu știi, să nu te miri de ce ești singur

| Rafayel a răspuns:

Poarta-te natural. Fetele aprecieaza sinceritatea si onestitatea.

| Metyutzx a răspuns:

Hmmm... Sfatul meu e mai bine sa uiți persoana ca poate din fata poate va deveni pedo