| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e teamă că o să am un copil urât! Partenerul meu nu e cel mai frumos din reviste dar e cel mai bun bărbat din lume. Nu e neapărat o întrebare, dar ce mă fac dacă voi avea un monstruleț păros?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca va conta. Ca mama, responsabilitatea ta este sa iti inveti copilul sa aiba incredere in fortele sale, sa-si descopere calitatile si sa se dezvolte frumos, psihic si fizic. Daca nu o sa fie cel mai frumos om de pe planeta, sunt convinsa ca vei gasi in el alte calitati care vor compensa acest minus. Frumusetea nu este totul. Sunt atatia oameni frumosi si prosti ori cu niste personalitati atat de urate, incat chiar nu mai are importanta cum arata. Insa, dupa cum spuneam, chiar daca poate nu va arata asa cum ti-l imaginezi tu, vei invata sa il accepti si sa il iubesti asa cum este si la randul tau sa il ajuti sa se accepte el singur. Oricum, nu cred ca se va pune problema asta. Probabil cand il vei avea ti se va parea cel mai frumos copil de pe planeta, doar pentru ca este al tau.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

: )) Ce o să te faci? O să-l iubeşti, ca (orice) mamă...şi o să-l ajuţi să nu se complexeze.

| pisoias a răspuns:

Cand il vei avea pentru tine va fi centrul universului, cel mai frumos copil.Sanatos sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfantul ieronim spune sa nu faci niciodata copii pentru ca vor ajunge in iad. si tu te gandesti la cum va arata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copilul tau infiderent cum o arata e cel mai frumos din lume.deasemeni fiecare vine in lume cu norocul lui.fiecare va avea un dar, si un amar. unde prisoseste darul, nu se mai baga in sama amarul.deci nu-ti fa griji.nastere usoara si sanatos sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Nu cred că soţul tău e "cel mai bun bărbat din lume".
2.Ce contează dacă e o maimuţă păroasa?
Trebuie să-l înveţi pe copil şi dacă e păros poţi să-l tunzi laughing

| musiiic a răspuns:

Nu cred că o să mai conteze asta când o să îl/o ţii pentru prima dată în braţe. Oare cum arăta partenerul tău când s-a născut? Asta nu cred că a împiedicat-o pe mama lui să-l iubească.

| Alina570 a răspuns:

Uita-te la Woody Allen, crezi ca mama lui l-a iubit?

| ionandreea97 a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui. Uite de exemplu partenerul tau, chiar daca nu are cel mai frumos aspect fizic este frumos prin modul in care se poarta cu tine. Nu trebuie sa te gandesti la asa ceva. Indiferent cum va fi, va fi copilul tau si il vei creste cum vei sti tu mai bine. Oricum, gandeste-te ca fiecare dintre noi are un dar de la Dumnezeu. Daca nu il va avantaja aspectul fizic, cu siguranta va avea o alta calitate. Incearca sa privesti partile bune atat la tine cat si la partenerul tau si gandeste-te ce ar putea mosteni de la fiecare dintre voi.

| Cata240 a răspuns:

Eu zic ca daca il iubesti pe partenerul tau asa cum e, nu prea are cum sa te afecteze lucrul asta. Si pana la urma cat de urat crezi ca ar putea fi?