| Miihaa a întrebat:

Multor fete le plac baieti rai. Ce inseamna pentru fete in acest caz "rau"?

17 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ca si baiat, parerea mea este ca nu este neaparat placerea pentru un baiat cu adevarat "rau", ci un baiat care sa-i ofere ceva ce nu gaseste mereu.
Vezi o gramada de fete rele care se indragostesc de multe ori de baieti buni.
De ce?
Pentru ca in ei gasesc ceva ce nu gasesc in mod normal in viata.
Fetele bune, de multe ori, se plictisesc de viata lor de fata buna, se plcitisesc de acea monotonie, si de multe ori gasesc intr-un baiat "rau" acel ceva nou care le face sa se simta altfel.
La fel si fetele rele cu baietii buni.
Acum poti privii chestia asta din ambele parti, o fata rea/buna care cauta un baiat bun/rau sau un baiat rau/bun care cauta o fata buna/rea.
Ca si comparatie simpla si usoara, imagineaza-ti doi magneti: Daca apropii magnetii unul de altul, cu aceeasi poli, se respingi. Dar daca-i apropii cu poli diferiti, se atrag.
Asa este si in relatie. Nu cauti pe cineva care sa-ti ofere ceva ce ai deja, ci pe cineva care sa-ti ofere ceva ce nu ai, noi experiente.
De aia fetele bune iubesc baieti rai, pentru ca le ofera ceva nou.
Cel putin asta este parerea mea.
Scuze pentru greselile gramaticale.

| ioandreii a răspuns:

Modelul masculin se formeaza in mintea femeilor in functie de viata de familei care a avut-o(tatal lor) apoi de fanteziile care le-au avut, adesea influentate de filme si mas media.
Iar ca raspuns la intrebare baiat rau pentru multe fete insemna indraznet, descurcaret, cu tupeu, cu initiativa, respectat, agresiv fiindca considera aceste calitati masculine.

| OldSoul a răspuns:

Erau odata versurile "Fetele cuminti mie imi plac, pentru ca ele sunt inebunite dupa baieti rai de fapt".
Acel "rau" difera de la fata la fata sa zic asa, adic daca o fata e cuminte si face ce i se spune, sta in casa un baiat "rau" pentru ea va fi exact invers.

| danay72 a răspuns:

Baieti cu vicii, carora le place sa isi bata joc de alti, poate chiar incalca legea.Dar daca sunt rai cu alti, e clar ca vor fi rai si cu prietenele lor.Nu sunt o companie sanatoasa.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile despre prietenii adevarate.

| Mayar a răspuns:

Inseamna un prapadit care le controleaza, le domina si isi bate joc de ele, ca bine si-o si merita, din moment ce alearga dupa asemenea baieti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ma tot intrebam si eu.Mie fetele imi spun ca le place ''atitudinea de baiat rau''
pe care o adopt.Adica eu nu ma consider o persoana rea in adevaratul sens al cuvantului chiar daca mai sar cateodata la bataie.

| NoName0x0 a răspuns:

Lucrul acesta se poate reinterpreta, depinde de fiecare persoana cu vede aceasta rautate... Dar in general persoanele cu o atitudine de "vagabont" atrag majoritatea fetelor. Fetele pornesc cu ideea, ambitia ca ele il vor schimba in baiat cuminte, de aici porneste toata atractia aceea...

| dyuTM a răspuns (pentru NoName0x0):

Era mai bine daca spuneai ca acei baieti vagabonzi le schimba grav pe aceste fatuci naive...winking

| NoName0x0 a răspuns (pentru dyuTM):

E adevarat si ceea ce ai spus tu, acum depinde de situatie. Dar daca nu am spus eu, mi.ai completat tu raspunsul si tot e bine!

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Persoane care sunt indrazneti, faptele lor nu pot fi prevazute si pot fi nebunesti, indeferenti baieti care fac ce vor si nu stau sub cablucul fetei, care te apuca de miina si te duc.Si de ce la multe fete nu le place cei cuminti fiindca ele se plictisect ei nu fac nimic interesant sunt pasnici si linistiti.

| RedRose1 a răspuns:

Adica mai rebel cu o personalitate puternica. dar nu prost crescut sau nesimtit. dar depinde de fiecare ce intelege prin 'rau'

| irina3893 a răspuns:

Stiu ca sunt mica... 13 ani, dar am o prietena mai mare si e intragostita de un baiat,, rau''. Rau ar insemna caruia nu ii pasa prea mult de viata, incepe un lucru si nu il termina.

| maria4545 a răspuns:

Avantaje la baiat bun : poti sa ai mai multa incredere in el, vorbeste frumos cu tine, (momenta doar asta imi trece in cap big grin )
dzavantare la baiat bun : e mai pilctisitor ( nu toti ), nu e asa de de pervers (depide une fete nu vor ca iubiti lor sa fie perversi ),
avantaje la biat rau : e mai glumet ( nu toti), e mai ironic si sarcasti alte ori asa poti sa fii si tu ca el ( dor cine vrea si ii place )...e mai pervers ( cui ii place sa aiba un iubit pervers )
dezavatare la baiat rau: e mai gelos (nu is sigura), iti mai face in ciuda se mai uita dupa alte fete ( dar nu inseamna ca nu te iubeste) (dar daca ii faci si tu, o sa il luati in considerare un joc (nu toti ai pute sa ajungi si la despartire ) ....cam ata mia fenit in cap acuma
exista baieti buni si cu multe avantajde si fara (nu toti)
exista baieti rai si cu anataje si fara (nu toti)

eu as alege un bait rau big grin
tu ce ai alege?

| dyuTM a răspuns:

Ce se naste din pisica... sobolani mananca