| LarisaCT a întrebat:

Nu ii mai suport pe parintii mei. Nu ma inteleg deloc si nici eu pe ei. Sfaturi?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vechiul conflict intre generatii.Schimba-ti comportamentul fata de parinti.Ca,inca,nu poti iesi in lume fara ei.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Criza adolescentina.

| Anonimuserr a răspuns:

Poate le-ai greșit cu ceva. Eu nu cred că din senin un părinte s-ar certea cu copilul lui. Nu există așa ceva. Depinde ce îți reproșează.

| NoRegretsxx a răspuns:

Ai o viata tumultoasa tu...asa de la o varsta asa frageda. O sa iti treaca. Nu ii mai supara.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Iti iei un job sau un cretin cu bani si te muti 1

| sokey a răspuns:

Esti adolescenta. E normal big grin

| TobyUchiha a răspuns:

Buna!
si eu nu mai supart pe parintii mei
ai mei sunt plecat afara din tara
si eu nu cred ca exista parinti rai
dar acum mam convis
acum iti spun daca vrei sigur sa nu mai stai cuei iti spun trebuie sa iti ei inima in dinti sa sa pleci singura in lume si sa iti faci propriul tau rost
dar sa tii minte ca trebuie sa faci in asa fel sa va impacati ca nu o sa fie bine
iti spun din proprie experienta

| LarisaCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| LarisaCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!