| pufyy a întrebat:

Numele "Madalina" se sarbatoreste maine de Sf. Maria?

Răspuns Câştigător
| Lɑяisɑ a răspuns:

Bună! Nu, nu se sărbătoreşte! Se sărbătoreşte doar numele Maria şi Marin. Atât! Mădălina nu are nici o legătură cu Sf.Maria.

19 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Nu.Doar Maria, Marioara, Mariuca, Marin, etc.

| mishuzuchan a răspuns:

Nup... nu e nici-o legatura intre maria si madalina

| WR104 a răspuns:

Madalina nu este numa de sfant.

| vali1985 a răspuns:

Nu se sarbatoreste Madalina.
De Sfanta Marie se sarbatoresc cei cu numele Maria, Mariana, Marian.

| Anonima264 a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Maine de Sfanta Maria se sarbatoreste numai numele de Maria, atat!
Madalina e cu totul altceva, e o diferenta ca de la cer la pamant!
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| denymar a răspuns:

Nu prea cred...

| Scikofit a răspuns:

Nu se sarbatoreste happyDoar numele Maria

| Sooorin a răspuns:

Nu

| blueangel2001 a răspuns:

Nu Madalina e cu totul alceva decat Maria.

| summerparadise a răspuns:

Nu.

| GeannyXdt a răspuns:

Nu

| Optik a răspuns:

Nu, numele de MAdalina nu se sarbatoreste niciodata, nu are legatura cu nici o sarbatoare!

| Andreea0cod009 a răspuns:

Nu

| EnjoyBoooyh a răspuns:

Visezi? ce asemanare are numele Madalina cu Maria?

| Popescu_Nicu_1997 a răspuns:

Numele Madalina se sarbatoreste de sf.Maria-Magdalena Despre nume :
Madalina, cu varianta masculina Madalin, este un nume de origine greceasca. El provine de la Magdalena, nume de origine greceasca ce semnifica persoana venita "din Magdala", o zona de langa marea Galielii.

Maria Madgalena este un personaj biblic care a fost curatat de pacate de catre Mantuitor si care a asistat la crucificarea acestuia. Maria Magdalena era o sfanta populara in Evul Mediu.