| MayaTrixx a întrebat:

O persoana singura nu poate adopta copii? Trebuie sa existe ideea de cuplu pentru a fi posibila adoptia? Asta se intampla doar in Romania, sau in alte tari este posibil ca o singura persoana sa poata adopta un copil?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

O persoana singura poate adopta. E drept ca nu-s de specialitate dar am o prietena care cu 1 an in urma a adoptat o fetita. S-a intamplat in Bucuresti. Sa se fi schimbat legea intre timp? M-as mira...
Uite, eu am citit pe sarite cate ceva aici http://www.dreptonline.ro/legislatie/legea_adoptiei.php dar n-am gasit clar scris ca o persoana singura nu poate adopta copii.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat