| ionut04 a întrebat:

Oameni buni, dupa 2 ani de zile persoana de langa tine(fata) sa-ti spuna brusc ca s-a indragostit,aii place de altcineva, cum sa mai gandesti in momente din astea? Devii sa nu mai crezi nici 10% intr-o persoana,ma gandesc poate totusi spune asa anume,dar sa spuna asa ceva si sa ne despartim asa brusc fara motiv, chiar nu mai inteleg nimic.Imi pare rau daca suna aiurea,nu va convine subiectul dar sunt plin de ganduri ma deruteaza tare orice gand, nu stiu cum sa ma eliberez.O noapte linistita

Răspuns Câştigător
| Făgăraş a răspuns:

Ionut, daca in asemenea momente reusesti sa iti pastrezi calmul, este de Oscar, sincer! Sa stai doi ani cu o fata, sa investesti in ea, si apoi sa iti spuna asa tandru si romantic " La revedere ", e ceva "beautiful". Ar merita multa tandrete si afectiune in aceste momente, insa o tandrete pe care numai Jandarmeria si trupele Antittero ar putea sa o ofere!
Ionut problema este urmatoare si cred ca te-ai gandit si tu: ruptura s-a produs mai demult! Acuma a fost doar apogeul, momentul declansarii! Ea s-a despartit de tine sufleteste ( sau poate nu a fost niciodata, ca fetitele pot juca un teatru perfect )mult mai devreme. Motivul ca s-a indragostit de altcineva este un pretext ce arata atat o falsitate cat si o inteligenta mediocra, slaba! Ori ca a tinut un timp la tine, ori ca nu a tinut de loc, cert este un lucru: ruptura s-a produs mai devreme. Si daca ar fi fost sincera ar fi vorbit cu tine aceste lucruri!
Chiar daca acum treci prin momente grele, in care nu iti mai arde de nimic, de niciun sfat, sa ti minte un lucru: Orice incercare te face mai puternic! Dupa ce te linistesti, incearca sa inveti din greselile pe care le-ai facut! Si, ai incredere ca Dumnezeu iti va trimite persoana potrivita! Nu renunta niciodata la sinceritate si iubire curata ca va veni persoana care va avea nevoie de ele! Mult succes!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti iei un concediu, si dupa 5 ani dai de alta

| pisoias a răspuns:

Se mai intampla.E de apreciat totusi ca ti-a spus adevarul.

| darrio2007 a răspuns:

Daca tu nu i-ai dovedit, 1n acesti 2 ani, asa cum ar fi vrut ea, ca o iubesti, este normal sa tinjeasca dupa altul.Asta e, bine ca este sincera si ti-a spus in fata.Decat sa afli pe alte cai.

| RAY a răspuns:

Ionut nu esti singurul man, cu toti traim dezamagiri indiferent de sex, sunt si baietii care stau cu una fac sex cu ea apoi mai stau cu inca 5, parerea mea este sa accepti realitatea asta e, nu-i vina ei ca s-a indragostit suntem finte poligame, tu posibil prea dependent ai devenit de ea acuma ti greu fara ea, in ziua de azi incredere poti avea doar in tine insuti atat parerea mea

| Lioana a răspuns:

Despartirile sunt mereu rascolitoare. Si in cele mai multe cazuri cel parasit nu intelege motivul. Asta e. E un episod din care poti invata ceva. Ori despre tine, ori despre ea.

| CristinaSNC a răspuns:

Asta e viata se intampla. Ea a fost sincera si ti-a zis ca sa poti sa iti vezi si tu de viata. Ai fi preferat sa nu iti spuna si sa te insele?! Ti-a spus adevarul, stiu ca poate e dureros dar doare mai putin decat sa afli ca ai fost inselat. Bucura-te de viata intr-o zi iti vei gasi sufletul pereche!

| raresandrey a răspuns:

Dupa femei si tramvai sa nu fugi niciodata, vine altu, alta.

| Scorpiel a răspuns:

Asta e viata, fii multumit ca fost sincera cu tine si nu a incercat o viata dubla. Pana la urma viata e scurta si nu merita sa stai sa-ti plangi de mila, mergi mai departe.