| razvancena a întrebat:

Oare totii oameni sunt rai

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Da oamenii sunt mai rai ca cainii, pentu ca uita de unde au plecat, uita de prietenii, uita de binele pe care la-i facut.Iar un catel dacai dai de mincare iti ramine recunoscator mereu invdifert ca e animal valoreaza mai mult decit un om.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai gasesti si oameni buni, nu toti sunt rai

| anss23 a răspuns:

Normal ca nu sunt toti oamenii rai.Depinde ce consideri tu bun si rau.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista bun si rau, depinde cum privesti.
Iepurasul vede vanatorul om rau. Niste oameni flamanzi care urmeaza sa primeasca acel iepuras il vad pe vanator ca om bun. Deci?

| Dariusuu a răspuns:

Nuuu.

Nu m-ai gandi asa.

| AtateaConditii a răspuns:

Toti avem putina sau mai multa rautate in noi, nu exista oameni fara pacat sau sfinti.

| AgathaRo a răspuns:

Nu sunt.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Oamenii buni, sunt cei care ajuta, sunt respetcuosi, si au cei 7 ani de acasa. Cei rai, sunt chiar opusul... si NU. Nu sunt multi oameni buni in lumea astawinking, degeaba spune toata lumea, ca sunt mai multi oameni buni, caci intr-unul bun, nu stii ce suflet are de adevarateleawinking.

| Solsagan a răspuns:

Ăhă.
Şi mai mulţi sunt agramaţi.

| HouseHouse a răspuns:

Un raspuns simplu clar si la obiect desigur.
Nu!

| mylifedance a răspuns:

Nuuuu. si daca un om a fost rau cu tine deacum nu gandi la fel de toti laughing

| diamantany a răspuns:

Depinde de oameni, pentru fapta cuiva nu trebuie sa judecam restul lumii

| 7names a răspuns:

Nu sunt. Ba chiar, oamenii bni sunt mai multi decat oamenii rai.