| anonim_4396 a întrebat:

Okay,frate,nu inteleg de ce va freaca pe voi grija legat de orientarea sexuala a celorlalti. Toti suntem oameni, si toti avem dreptul sa iubim.Fiecare are dreptul sa si intemeieze o familie.
Multi ziceti ca acel copil,adoptat de un cuplu de gay/}lesbi, va fi judecat. Dar pe cei care il judeca de ce ii sustineti? M am saturat de atata rautate. Fiecare ar trebui sa si vada de viata lui.Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ne freaca grija ca traim intro societate si actiunile altora ne afecteaza si pe noi

| Suck a răspuns:

Daca tu ai fi adoptata de un cuplu de gay... cum te-ai simti? Cand sti ca altii au mama si tata iar tu ai doi tati? Nu e vorba de cei care judeca ci de sanatate psihica a copilului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Serios? Intreci limita normalului.Esti anormal. E o boala la voi astia gay/lesbi. Mai aveti pretentii. Nu asteptati nimic frate, faceti-va viata. Marea majoritate e normalitatea. Restul, sunt in minus sau vor sa para ce nu sunt de fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Fiecare ar trebui sa si vada de viata lui" mai bine de atat nu se putea spune. dar sa nu ai pretentii prea mari de la homofobi, daca nu erau oameni cu carte poate si in ziua de azi credeau ca ploaia e ceva divin, si mii de chestii simile

| Vi003 a răspuns:

Cred ca m-ar deranja sa-mi vad motanii ca se tin de prostii. As lua coada mopului si le-as arata ca daca ai astfel de apucaturi, risti s-o iei pe cocoasa.

| Celcareajuta a răspuns:

Eu personal nu am nimic cu ei, dar as prefera sa se tina parada gay dupa parada hetero. De ce sa cosidere o mandrie acest lucru? O sa ajungem la discriminarea pozitiva ca in cazul negrilor.

Iti dai seama sa fi adoptat de doua lesbiene?! Toti prietenii or sa se stranga la tine acasa pentru show happy

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Da,ar trebui dar ce se întâmplă atunci când vezi la alți copii că au mamă și tată? Nu îți pui întrebări?

| 4cidr41n a răspuns:

"de ce va freaca pe voi grija legat de orientarea sexuala a celorlalti. "

Romanul este interesat de toti si de toate inclusiv de lucrurile care nu il privesc. Daca esti hetersexual nu vad cum te-ar afecta. Problema este daca pretinzi ca esti hetero dar in realitate nu. Frica asta te-ar putea face sa fi impotriva a ceea ce esti in realitate.

"Fiecare ar trebui sa si vada de viata lui.Ce parere aveti?"

Mai e pana acolo.