| ivan a întrebat:

ORGOLIU calitate sau defect?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Defect si il am din plin.

| fabiola a răspuns:

E bine sa fii orgolios dar sa ai si cu ce!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Intre calitate si defect.Depinde de situatie. Cat timp nu exagerezi cu orgoliul... din punctul meu de vedere e o calitate.

regis
| regis a răspuns:

Calitate. Doar dus la extrem devine defect.

Janina
| Janina a răspuns:

Depinde in ce cantitate... uneori orgoliul poate să fie si un lucru bun, însă în exces dăunează

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Cate un pic din fiecare. Daca nu ai orgoliu, inseamna ca nu te respecti pe tine insuti. Daca esti "un munte de orgoliu" te autoexcluzi din orice comunitate. Oamenii nu suporta pe cei care vor sa fie TOTUL.

| mioara a răspuns:

Defecttttttttttt

| andreea_8479 a răspuns:

Orgoliul poate fi o calitate, dar si un defect .....important e sa ne dam seama cand e bine sa-l scoatem in evidenta si cand e bine sa-l disimulam big grinCred ca devine un defect doar atunci cand ajungi sa faci lucruri pe care le vei regreta tu mai tarziu. Daca cineva iti spune ca esti prea orgolios, e doar o parere a lui, nu inseamna ca e este un defect al tau.

| allube a răspuns:

Orgoliul nu e calitate, e un defect. Oamenii inteligenti nu sunt orgoliosi si gandeste tu continuarea.

| Princessee a răspuns:

Depinde in ce cantitate...

| pep a răspuns:

Este defect in intelesul de mandrie si este calitate in inteles de... demnitate.

| Uana_5406 a răspuns:

Este o calitate daca nu este in mare 'cantitate'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr Brigaela. S-a consemnat din vremuri imemoriale