| Sara2 a întrebat:

Peste o luna merg la o nunta cu iubitul meu cu care sunt de 4 ani, parintii mei spun ca trebuie sa pun bani cu el jumi juma, dar mie mi se pare normal sa pun doar eu deoarece eu il invit, cand m-a invitat el a pus doar el, sincer cum este corect? astept multe pareri, multumesc

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Corect este sa puneti bani jumate-jumate de fiecare data cand mergeti al o luna. Tu ai gresit foarte mult cand ai permis sa mergeti undeva fara sa pui bani si parintii tai ar trebui sa stie de gestul tau urat, chiar daca ti-e rusine sa le spui. Dat fiind ca ai facut asa ceva, acum probabil va trebui sa platesti tu, desi nu este prea potrivit.

| mgtow a răspuns:

Corect e cum ai zis tu sa il inviti, oricum spune-le la parinti ca o sa faci cum zic ei dar pana la urma faci cum vrei tu si nici nu o sa-si dea seama.

| express11 a răspuns:

Bara-bara.dupa 4 ani este corect nu?

| Holiday a răspuns:

Daca in situatia inversa a pus doar el, intrebarea e inutila, e logic ca acum sa fie treaba ta.
Ia intreaba-i pe ai tai, daca le cereai bani cand ai mers invitata de el, iti dadeau, si daca zic ca da, sa ti-i dea acum sa completezi suma.winking

| ywar a răspuns:

Daca sunteti un cuplu (?) ar trebui sa functionati dupa fisa postului unui cuplu. Asadsr ar trebui sa puneti amandoi bani ca doar mergeti impreuna. Daca stiti cat e tacamul faceti un calcul. Daca nu stiti atunci sunati un prieten.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Lasa-l sa puna si el. E normal sa o faca. Participa, sunteti un cuplu, dati impreuna.

| Allylly a răspuns:

Fă cum crezi tu, dar din moment ce l-ai invitat ar fi bine să pui doar tu, dar discută cu el problema asta, sunteți și de 4 ani împreună happy Eu cu iubitul meu avem 7 luni și ne comportăm de parcă am avea 3-4 ani, :* Baftă big grin