| Robertivanel_9726 a întrebat:

Pot afla numarul persoanei care m-a sunat pe nr ascuns? ( nu e cazul sa apelez la politie ).

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, din pacate nu poti.

| missbee a răspuns:

Fără să apelezi poliţia, nu.

| rosto a răspuns:

Nu

| rosto a răspuns:

Nu poti

| AvalohAlyn a răspuns:

Cred ca poti doar daca iei legatura cu cei de la firma de telefonie mobila(Orange, Vodafone etc) si cu cei de la politie in ultimul rand.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Nup, nu poti.Altfel nu te mai suna respectivul cu privat daca vroia sa-i afli numarulwinking.

| missouri a răspuns:

Daca este numar ascuns, mi se pare logic ca nu poti afla numarul.
Asta e si scopul apelatului cu nr. privat. Ca sa nu stii cine a sunat.oh go on
Daca te intereseaza intr-adevar, poti suna la politie... sau mi se pare ca poti afla de la compania unde esti abonat.winking

| RealLife a răspuns:

Te poti duce la Vodafone.(sau unde esti abonat). in rest nu poti face nimic.

| Ionut_8418 a răspuns:

Cine da cu parerea numai de ochii lumii, parerea mea e sa v-a dati foc!

Prima oara intram pe http://www.telefonip.ro unde ne facem cont (este free) apoi ne confirmam contul bla bla bla. primim un mail cu niste setari de la ei... intram aici http://www.counterpath.com/index.php...ts&smenu=xlite si descarcam x-lite.
Dupa ce instalam x-lite pe pc il configuram cu setarile care le-am primit prin mail de la http://www.telefonip.ro acum urmeaza sa configuram telefonul mobil trebuie sa redirectionam apelurile cu numar ascuns catre numarul care il primim de la http://www.telefonip.ro. Eu la v1075 al meu il setez asa: Setari - Redirectionare apel - Apeluri voce - Active redirectionare "Daca nu este disponibil" La numarul dat de http://www.telefonip.ro cu alte cuvinte daca vad ca ma suna un numar ascuns apas tasta NO si il redirectioneaza catre numarul de la telefonip (iti dai seama de asta pentru ca iti va suna pc-ul daca ai instalat x-lite si l-ai configurat ) daca vrei ii poti raspunde chiar poti inregistra convorbirea. Acum ca sa ii vezi numarul de tel intri pe http://www.telefonip.ro te logezi dai pe "Apeluri primite" si ii vei vedea numarul de telefon acolo. Succes si sper ca ati inteles...
Nu merge pe cartela, decat pe abonament...
Nu am avut ocazia sa il testez pentru ca nu am abonament.

Sper ca cineva cu abonament are timp si va incerca, pe forumul de unde am luat informatia spune ca merge

Lionutz v-a ureaza numai bine!

| zinsi a răspuns:

Daca esti pe abonament poti cere o factura detaliata
daca nu esti pe abonament atunci activeazati casuta vocala si cand crezi ca suna inchide telefonul 1-2h si cand il deschizi primesti mesaj cu numarul persoanei care te sunahappy
a si daca nu il prinzi...cand te suna fa tu ceva zii ca trebuie sa inchizi si sa te suna in 5 min inchide telu si poate ai norochappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti pe abonament ORANGE VODAFONE COSMOTE sau cartela prepay de cosmote pot afla orice nr ascuns care te streseaza din ORICE RETEA NATIONALA SAU INTERNATIONALA chiar daca numarul care va apeleaza e trecut la PRIVAT toate nr vor fi confidentiale si le va afla doar persoana care va apela direct la mine, serviciul costa 30 ron dar e valabil 30 de zile, deci timp de 30 de zile orcine va va suna cu nr ascuns Ii veti afla PT INFORMATII: aflanumarul@gmail.com ID MESSENGER GIOVIS85 SAU GHITZA085 te rog da mai departe SE POATE FACE UN TEST FREE

| girllll a răspuns:

Nu poti!big grin

| sylvie a răspuns:

Daca esti la abonament poti; daca nu, numai cu ajutorul politiei.
Dar nu are rost sa te agiti atat pentru unul sau cateva apeluri, atata timp cat nu te ameninta sau nu iti spune lucruri pe care politia le-ar putea condamna.

| zapacel a răspuns:

Nu, nu se poate. metoda politiei, ai dreptate ca nu e cazullaughing.

| giovis85 a răspuns:

Da se poate tot ce trebuie sa faci e sa ma cauti pe id-ul ghitza085 serviciul e valabil doar pentru cei pe abonament Orange si Vodafone iar pe cosmote merge si pe cartela preplatita seviciul e gratis in luna martie 2011 contacteaza-ma urgent ghitza085, sau email ghitza085@gmail.com