| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa uiti sau sa ignori o persoana pe care o iubesti? Chiar daca a trecut aproape un an de cand ne-am despartit, inca mai tin la ea,, pentru mine au fost ceva apropae 6 ani cat am fost impreuna,, acum avem fiecare alta relatie,, ma gandesc,, am fost primul ei prieten,,, ma putut uita asa repede,, adica ma gandesc de ce ii asa indiferenta,, eu nu as putea fi inca mai simt ceva pentru ea,,, eu am 25 ea 23 de ani,,, sa aveti o zi, buna,, numa bine,, care ati avut relati mai lungi si v-ati despartit ati mai tinut la persoana respectiva,,, pa

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Indiferenta asta e de cele mai multe ori doar o masca pe care ne-o punem de fiecare data cand vrem sa aratam ca nu ne pasa.De uitat cu siguranta nu te-a uitat dar s-a resemnat cu faptul ca tu aparti trecutului. Poate ca asa ar trebui sa faci si tu.Concentreaza-te pe relatia actuala si pastreaza doar amintirile din relatia trecutahappy

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca s-a ajuns la despartire si automat v-ati antrenat in alta relatie, nu se mai poate numii iubire, cand iubesti cu adevarat nu te poti darui altei persoane decat celei pe care o iubesti! Cred ca la tine e vorba de obisnuinta, nu te poti impaca cu ideea ca ea e cu altul, ca nu se mai afla in preajma ta, tind sa cred ca e un moft si nu iubire! Timpul cicatrizeaza toate ranile interioare, ochii nevazuti se uita, poti merge pe ideea aceasta in cazul in care vrei s-o uiti, daca nu, poti saliva in continuare dupa un moft pueril! Numai bine!

| anna01 a răspuns:

A fost o relatie lunga, nu uiti usor, dar te vindeci.Este indiferenta pentru ca acum are o alta relatie, poate e genul de fata care nu se cramponeaza de amintiri si traieste clipa(cu)actual(lul). Se poate ca ea sa fi incetat a te mai iubi inca din timpul relatiei si ca atare s-a vindecat mai repede.Acum nu poti pretind esa tii primul rang in inima cuiva pentru totdeauna, mai exista si un loc 2 sau 3, o mentiune la capitolul amor. Un pic de orgoilu zgariat? Trece.Mai bine incearca sa descoperi o noua iubire in relatia prezenta.

| M3ntosana a răspuns:

Pai...am avut o relatie de 2 ani cea mai lunga ne-am despartit,
dar el nu vroia dar eu da pentru ca aveam multe problema cu parintii din cauza asta, dar si in ziua de azi mai vb ca amici chiar daca am incercat sa nu mai vb nu am mai vb cam 3-4 luni dar dupa aia am vb

am fost si eu cu un baiat si imi era simpatic, am devenit prieteni chiar iubiti (tineam la el fff mult dar el la mine nu) ne vedeam aproape in fiecare zi dar pana intr-o zi cand fosta prietena cea mai buna la sunat si la intreb despre noi si el a zis ca nu vrea sa mai auda de mine am suferit mult cand am auzit ce a zis...plangeam in fiecare zi dupa el pana cand am trecut peste si l-am uitat, sper sa poti sa treci peste happy

| meyryi a răspuns:

Hmm nu cred ca e asa de usor sa uiti pe cineva.Eu am o relatie de 2 ani si anul trecut de cracin ne-am certat dar nu am putut sta despartiti pentru ca ne iubim fff mult si ne-am impacat... iar relatia dureaza si acum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai iubit acea persoana cu adevarat nu cred