| Pitic a întrebat:

Povesti de viata? din care avem de invatat ( triste amuzante ) funda.

9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu tine serpi pe langa tine

| PetreConstanta a răspuns:

Fugi de drumul lung si omul prost Decat cu un prost la castig mai bine cu un destept la paguba Nu te uita niciodata inapoi Mergi numai inainte

| Mtz_1845 a răspuns:

Nu arunca niciodata o prietenie adevarata pentru o iubire!

| florySim a răspuns:

Sa nu-ti para rau niciodata cand ajuti pe cineva, chiar daca nu primesti bine.Sa nu vorbesti niciodata de rau pe nimeni, chiar daca poate uneori ai pica pe o persoana, mai bine taci.Sa nu urasti niciodata.Sa ajuti din putinul tau pe cel care nu are deloc.Sa nu-ti uiti parintii, cei care ne-au dat viata ca sa ai si tu viata lunga.Sa reflectezi asupra greselilor din trecut si sa incerci sa te indrepti.Sa dai si un pahar cu apa la dusmanii tai."Sa fim vicleni ca serpi si neprihaniti ca porumbeii."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am scris aici nişte chestii din care ai ce învăţa dacă ştii cum să priveşti : http://miroase-a-sambataaa.blogspot.com/2011/05/traiesti-si-atat.html.

| DeliaDaniela a răspuns:

E vorba de doi adolescenti indragostiti;
un baiat si o fata.
Ce se plimbau cu motocicleta pe un bulevard,
Fata ii spunesickMergi foarte repede, te rog, incetineaza!
Dar baiatul ii raspunde: -Ce, ti'e frica?
Ea raspunde: -Da mi'e foarte frica, te rog, redu' viteza!
Baiatul spune: - Ok, dacaimi spui ca ma iubesti!
- Te iubesc! Te iubesc! dar te rog redu viteza acum!
- Clar, doar daca ma strangi cat poti de tare! Atat de tare cum nu m'ai mai strans niciodata!
Fata speriata l-a strans cat a putut, si a spus din nou:
-Te rog! incetineaza!
Iar baiatul i'a raspuns: -Da draga mea, dar, doar daca imi iei casca de protectie si ti'o pui tu!
Fata a facut cum ii spusese baiatu, i'a luat casca de protectie si si'a pus'o ei, si ii cere din nou:
-Te rog! Redu viteza!
In ziua urmatoare la stiri, apare un reportaj ca pe bulevard, azinoate, a avut loc un accident
in care doi adolescenti mergeau intr'o motocicleta, iar unul dintre ei a murit tragic.
Baiatu si'a dat seama ca ramasese fara frana inainte ca fata sa ii ceara sa reduca viteza,
de'aceia i-a cerut sa ii spuna pentru ultima data ca il iubeste, si sa il stranga asa cum nu a mai facut'o niciodata.
De asemenea tot de'aceea i'a cerut sa isi puna ea casca, pentru a o salva stiind totusi ca viata lui in scurt timp de va termina.

| Useeeer124124 a răspuns:

Cauta pe internet:"Pilde"

| florina_5593 a răspuns:

Pe aripile vantului

la medeleni

funda?