| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu e plecat din tara de citeva saptamini. Cu familia lui relatii sunt medii: adica nici prea bune, dar nici rele. Cum credeti este cazul sa le mai fac cite o vizita( anuntata, desigur) atita timp cit nu este el aici? Sau e cazul sa-l astept si sa mergem numai impreuna? Eu nu stiu ce sa fac, ca sa nu zica ca nici o data n-am trecut prin vizita si sa creada ca e lipsa de respect. Daca sincer, eu nu prea am dorinta, dar nu vreau sa tenzioneze asta relatia noastra. Cum sa procedez?

3 răspunsuri:
| elyssa20 a răspuns:

Mergi la ei, nu strica o "apropiere"...

kratos
| kratos a răspuns:

Mentine legatura telefonic cu ei si in cazul in care parintii te invita la ei mergi. Succes!

| ela84 a răspuns:

De obicei parintii de baiat sunt mai pretentiosi ca sa zicem asa in ceea ce priveste relatia lui cu o fata.Fii indrazneata, suna-i, intreaba-i ce mai fac si asa cum a zis si kratos, asteapta sa te invite ei. In fond nu cu familia trebuie sa lupti pentru a fi cu baiatul iubit, daca el te iubeste si tu il iubesti ar trebui sa nu iti pese de restul.Succes!