| anonim_4396 a întrebat:

Vorbeam cu prietenul meu ieri la 18 si apoi nu mi a mai raspuns decat la 2 dimineata. Mi a spus ca nu a putut raspunde, ca nu a avut baterie si cum sa l incarce si ca a avut treaba, iar cand mi a trimis mesaj (cand a ajuns acasa) nu si a cerut scuze ca m-a lasat vreo 10 ore sa astept si nici nu a spus ce a facut decat cu 'insistentele' mele. Intrebarea este : e normal ca eu sa fiu suparata si sa vreau niste scuze?! El spune ca nu am motiv sa fiu suparata si ca ar trebui sa l inteleg ca nu a putut lua legatura cu mine. Faza e ca el rar isi cere scuze ( 'doar la nevoie' asa cum considera el ) cum as putea sa l fac sa si ceara scuze si sa i para rau de faza? am mai vorbit cu el dar sec. Ce sa fac?! sad

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca consideri ca e adevarat ce spune, ar fi o idee buna sa nu il mai tratezi ca pe un catelus. Da-i si lui niste spatiu si lasa-l sa aiba si el orgoliul lui de barbat. Daca tii la relatia ta, nu cauta cearta din orice.

| any175 a răspuns (pentru SkyPilot):

Mda aici e greseala mea putin. Imi place sa l controlez, nu prea ii dau spatiu etc

| SkyPilot a răspuns (pentru any175):

Daca il fortezi sa isi ceara scuze, se va simti umilit. Lasa si tu cate ceva de la tine.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Prietena mea din anii de liceu s-ar fi cuibarit in brate la mine si mi-ar fi spus cu lacrimi in ochi ca a fost ingrijorata si s-a simtit singurica. A doua oara nu as mai fi "disparut". Asa se obtine ce vrei de la un barbat happy

| any175 a răspuns (pentru SkyPilot):

Draga daca ar sta cu el si nu la 200 km nu m ar fi lasat acasa 'singurica' (mereu imi spune ca ar vrea sa fiu cu el in locu x si locu y ) si chiar daca m ar fi lasat acasa as face si eu metoda prietenei tale, dar cum eu sunt tocmai aici imi fac ganduri de nebuna big grin

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ti-a trecut vreo clipa prin cap ca, poate omul voia sa doarma, ca orice om normal?
Poate n-ar fi rau sa incepi sa te mai gandesti si la ce ar vrea EL sa faca, nu numai la ce vrei TU.

| any175 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nu a dormit. Mi a zis ce a facut...

| neutrino a răspuns:

Este timpul sa nu mai crezi in toate minciunele lui, si in genere, in toate vorbele pe care ti le spune un baiat.

| e1xtz a răspuns:

Prietenul tau isi mai petrece cate o seara cu vreuna din 'amicele' carora le spune draga si in acele momente nu vrea sa fie deranjat de tine.

Intelegi si tu ca sunt 'balarii' fazele cu n-am gasit incarcator...dar esti inca o gasculita si ii tolerezi minciunelele.

| any175 a răspuns (pentru e1xtz):

Nu e genu cu 'amicele'... Nu a zis ca nu a avut incarcator ci doar ca nu avea baterie