| ZippyStar a întrebat:

Cum imi dau seama daca o fata ma place? Eu o plac pe ea.Am un vag sentiment ca si ea simte la fel.Ar trebui sa ii spun ce simt?
P.S. Am 12 ani, iar ea 14.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca fetele de 14 ani se uita dupa copilasi de 12? ia citeste pe aici sa vezi ce cauta fetele de 14 ani

| ywar a răspuns:

Eu zic ca relatiile la 14/12/15/16 sau cati ani or mai fi nu fac decat sa va abata de la scopul vostru central - acela de a invata. Ca pe urma va treziti ca puneti intrebari despre sex si ca vreti sa va dezvirginati la 12, 13, 14 ani. Ma doare capul de generatia asta care nu ami intelege ca nevinovata copilarie are farmecul ei si NU se mai intoarce vreodata. Si voi vreti sa fiti mari. E pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 16 ani si nu mi-ar placea de unu cu 2 ani mai mic dar se spune ca iubirea nu are varsta deci...comportate ca baietii de 14 ani si fate cunoscut. noroc!

| BibuxBii a răspuns:

Fetele de 14 ani nu se uita dupa copilasi de 12, iti spun cat se poate de sincer.Nu poate avea o relatie cu un copil.Mai mult ca sigur, iti doreste un baiat cu 2-3 ani mai mare,pentru a o proteja.Tu ce protectie ii poti oferi? E viata ta, faci ce vrei, dar dupa parerea mea, daca nu vrei sa te faci de ras, nu i-o spune happy

| meryy11 a răspuns:

Hey deci cred ca daca sunt fata stiu cel mai bine -nu e vorba ca nu se uita la tine ca ai 12 si ea are 14 fiindca daca ii place de tine nu se mai gandeste la varstta dar depinde ce gen de fata e...pai apropie-te de ea vorbeste cu ea la scoala lucruri in comun sau mie mi se pare ca e mai usor pe fb. oricum unele fete sunt mai indraznete si le spun baietilor altele asteapta sa le spuna baietii acum tu stii ce tip de fata e incet inncet dupa ce te-ai apropiat de ea poti sa-i spui dar sa nu pari disperat adica fi relaxat cu ea... sper ca te-am ajutat FUUNDA?

| mariasweet123 a răspuns:

Pai în primul rând Îți dai seama după felul în care reacționează, de exemplu:Îți face ochii dulci, întreabă niște prieteni comuni de numărul tău de telefon, zâmbește mereu când este lângă tine, și de obicei noi fetele radem mult așa ca încearcă sa faci și tu niște glume și vezi dacă râde și se uita direct în ochii tai atunci înseamnă ca te place,

| Panda03022017 a răspuns:

Cu siguranta daca are 14 ani nu se va uita la un copil de 12 ani... Depinde de ce fel de fata este! Oricum nu cred ca este o idee buna sa ii spui dar daca tu vrei nu te impedica nimeniwinking Aproximativ toate fetele incepind de la 13-14 ani vreau baieti mai mari decit ele etc. big grin Sper ca te-am ajutat! Pa Pa :*