| katy1italia a întrebat:

Salut.
Am nevoie de sfaturile voastre,sunt cu un baiat de ceva timp,ne simtim
foarte bine, dar astazi am aflat intimplator ca are prietena sau sotie
acasa, mie nu mi-a zis nimic(el nu stie ca eu am aflat)si nu stiu cum sa
procedez.va rog ajutati-

Răspuns Câştigător
| Love8D a răspuns:

Uite,cand incearca sa te sarute sa te imbratiseje, refuzal. Ignoral orce ar face.La un momendat te va intreba daca esti suparata pe el si atunci ai putea sa ii spui ce ai aflat.Dar ca sa fii sigur ca el are pe alta, urmarestel, vezi ce face. Infine, asta e parerea mea.Eu nu pot sa comentez de aceasta situatie pentru ca nu am nici macar varsta voastra.Tu acum faci ce vrei, unde vrei, cum vrei.Ascultati inima.
Succes!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai ar fi bine sa stai de vorba cu el si sa ii zici ce ai aflat, nu amanamomentul ca nu este bine. daca el are o sotie, ar fi bine sa afli in ce stare este relatia lor..nu cred ca ai putea trai alaturi de el cu incertitudinea ce te apasa..ai putea fi fericita stiind ca acasa mai are pe cineva?
O zi frumoasa sa aihappy

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Cel mai bine e sa-l iei asa prin surprindere.
Sa-l intrebi daca te iubeste, daca mai are pe cineva, iar apoi ii poti zice ce ai aflat. Si sa vezi ce reactie are. Oricum dupa parerea mea cel mai bine e sa va despartiti daca el chiar are prietena/sotie pentru ca nimanui nu i-ar conveni sa i se ia iubitul/sotul...

| DaRaspund a răspuns:

Daca ai aflat din alta parte inseamna ca nu-i sincer cu tine deci exista riscul sa te mintatoata viata in caz ca hotarasti sa continui relatia cu el.

| SElenaAlina a răspuns:

Foarte simplu.Provoacal la o discutie si spune-i ce ai aflat, dupa care despartete de el.