| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, rog pareri happy. Este vorba despre o colega. Nu vi se pare ciudat acest comportament? In timpul vacantelor isi inchide Facebook-ul, nu raspunde la email-uri, la nimic - se face disparuta, nu stie nimeni nimic de ea.
Mie nu mi se pare normal, inteleg ca vrei sa stai departe de colegi, tehnologie, sa te retragi in natura, dar chiar asa... e prea extrem, exagerare. Macar o data pe saptamana, sau la cateva saptamani sa dea un semn de viata. Pana la urma suntem colegi, chiar foarte buni (parerea mea) ne ajutam si vorbim mereu in timpul facultatii., dar chiar asa... mi se pare lipsa de colegialitate adevarata, bun simt. Eu sper sa nu fi patit ceva, sa o fi apucat pe un drum gresit in viata, extrem, sa se fi pierdut ca om, caracter. Stiu ca asa face, in perioada vacantelor nu prea intra pe email, dar de data asta, nu a mai dat nici un semn. E ciudat. Voi ce ziceti? Mi-e putin teama, nu as vrea sa intru la idei negative. Inca ceva : ea e si o fata religioasa (ortodoxa), ma tem sa nu o fi influentat ceva preot, calugar din asta fanatic, extrem (ii cunosc la ce idei, mentalitate au).

Vacanta placuta sa aveti happy!

13 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi din moment ce spui ca asta face de obicei. Probabil e satula de atata tehnologie si ce sa zic... fiecare se recreeaza in felul sau!
Daca ea doreste sa stea departe de oricine... asta e dorinta ei si nu ai ce sa-i faci! Poate ea nu crede ca acest lucru inseamna lipsa de bun simt.
Eu zic sa mai astepti pana incepe facultatea si sa discuti cu ea despre acest lucru, sa afli mai multe detalii despre ce face ea in timpul vacantei si poate puteti planui o vacanta impreuna!

Vacanta placuta si tie in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare anormal faptul ca iti pui atatea intrebari legate de viata ei privata big grin

| Hieer a răspuns:

Bună,

Nu văd nimic rău în lucrul ăsta. E vacanța de vară. Cine te-ar putea ține în casă, în fața unui laptop când poți să te duci cu prietenii/familia în oraș, excursii, vacanțe, la mare sau oricunde altundeva pentru a te dista? Ai spus că sunteți la facultate. Poate s-a plictisit de tot stresul examenelor și al facultății și vrea să aibă 2-3 luni de liniște. Știi că poți să dai de ea și prin alt mod, nu? Există telefoane. Dă-i un mesaj, sun-o, vorbește cu ea, află despre ea. Cred că ar fi culmea să nu ai numărul ei de telefon atât timp cât ai spus că aveți o relație destul de strânsă în timpul facultății.happy

| anonim_4396 explică (pentru Hieer):

Mersi de raspuns. Normal ca am numarul ei de telefonwinking, o sa incerc sa o si sun.

| Hieer a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru nimic, asta-i părerea mea. Succes. happy

| Gabitzu246 a răspuns:

Credeam ca sunt singuru care face asta, mie mi se pare foarte normal, adica tot anul scolar ai avut parte numai de galagie iar vacanta sa o petreci la fel? nu prea credbig grin

| mimi a răspuns:

E un comportament normal si chiar daca nu raspunde la e-mailuri nu-i nimic. inseamna ca vrea sa uite de toate si de toti. ca sa fie mai bine nu incerca sa te bagi in viata sa intima chiar daca iti place de ea. daca nu iti raspunde inseamna ca tu nu-i placi. iar despre religie... religia ortodoxa e o religie in care preotul nu influenteaza nicidecum, ei fiind buni in comparatie cu alte religii in care oamenii sint obligati sasi doneze casele. deci nu te necaji toate fetele sunt asa. vacanta placuta si tie!

| Floricikmov a răspuns:

Eu cred ca vrea sa fie singura si sa se relaxeze. Poti sa o suni pe mobil si sa o intrebi cum o mai duce cine stie poate chiar i s-a intamplat ceva.

| DeeaDee18 a răspuns:

Buna! Prietena ta poate vrea sa se relaxeze..Mda..probalia o fi influentato vreun preo/calugar... sau. poate s-o fi gandit sa invete toata vacanta.

| anonim_4396 explică (pentru DeeaDee18):

Colega mea mi-a raspuns azi! happy Nu s-a intamplat nimic, asteapta sa ne revedem curând...

| MauvaisRose a răspuns:

Da, e ciudat...pentru noliferii ca tine, care probabil alta viata nu au si ei decat sa vada care mai e online pe mess, pe facebook, si sa spioneze pe nu stiu cine.

daca nu a dat niciun semn, putin ii pasa de tine, parerea mea.
faptul ca sunteti colegi nu inseamna nimic.
daca nu aveti chimia aia care duce la o prietenie (din povestirea ta nu se vede asa ceva), te gandesti la ea degeaba, ca te vede doar ca pe un coleg si nimic mai mult.
sorry dar asta e adevarul.
sau poate cine stie, ia sun-o chiar acum, poate ai noroc sa nu fie sub o sutana, facand ceva neortodox, spune-i cum vrei sa ii faci pasarica vraiste, sa o rastignesti pe o cruce, sa o legi cu catuse si sa o babardesti pana te striga pe tine, dumnezeul ei, apoi isi da drumul, pardon duhul, ca iisus.

...dar e asa o idee, meh, fac pariu ca n-o sa-i placa.

| Rebeka88 a răspuns:

Pot spune ca colega ta este prea ocupata pentru internet.mai e putin pana incepe scoala...la scoala intreab-o linstita ce a patit noroc! laughing)

| DaNNzU a răspuns:

Incearca sa dai de ea personal pentru a te asigura ca este bine si ca doar vrea sa se indeparteze de tehnologie vara asta.