| Irina19 a întrebat:

Salut
Am si eu o mica problema si as vrea sa stiu si parerile voastre, am 18 ani, in curind 19. Am avut prieteni si admiratori destui, deci cu baietii e totul ok, insa problema mea cea mai mare e ca am sinii mici. Majoritatea prietenilor care i-am avut nu i-am permis sa puna mina pe ei deoarece mi-era rusine, adica m-au atins, insa pe sutieni, si cum port sutieni cu burete le parea ca am sinii mari.(majoritatea nu l-eam permis pentru ca nu insemnau mult pentru mine si mi. a fost indiferent daca se vor supara sau nu )La moment am prieten la care tin mult si mi-am dat seama ca el e ceea ce mi-am dorit vreodata in viata, mereu am visat la asa un baiat ca el, ne intelegem perfect, insa cind ajunge momentul sa ma atinga la sini nu-i permit, mi. e frica si ma gindesc mereu ca daca ar vedea ca sinii is mici nu ar mai vrea sa fie cu mine pentru ca si lui ii pare cas mari, m-a intrebat de nenumarate ori de ce nu-i permit siii ziceam doar : 'pentru ca asa vreau eu ' si oricum nu intelegea carei motivu. Ma sperie faptul ca cind o sa la atinga si o sa vada cas ffff mici nu o sai mai fiu la fel de draga(mai ales cai par perfecta) Spuneti-mi va rog daca iar ajung la momentul ala cum sa reactionez? Cred ca oricum peste ceva vreme o sa-i permit dar ce sa fac in momentul ala, sa-i zic chestia asta care ma omoara(ca am sinii mici )?

Răspuns Câştigător
| karellen a răspuns:

O relatie care se destrama din cauza dimensiunilor sanilor nu este o relatie adevarata/de care merita sa tii. dar nu cred ca e cazul tau, iar prietenul va intelege si nu va fi nicio problema

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui tu motivul pentru care nu-i permiti sa te atinga. Daca te place cu adevarat, atunci te place pentru ce esti tu in intregime, fizic si intelectual, nu doar pentru sani. Oricum, daca numai asta e problema, asta se rezolva usor prin implant.
Daca te-ar place numai pentru sani atunci ar fi, cu adevarat, o problema, dar ar fi problema lui. Succes si numai bine!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aoleeeeeeeeeeeeeeeu!
Păi dacă tu îţi pui problema ca peste "încă ceva timp" să-i "permiţi" să-ţi pună mâna pe sâni, păi înseamnă că săracul are de îndurat ani de abstinenţă până o să treceţi la nivelul următor.
În altă ordine de idei, parcă noi bărbaţii eram acuzaţi că obiectificăm femeile, dar văd că tu te obiectifici singură.
Dă-o naibii de treabă, nu crezi că reprezinţi mai mult decât o pereche de sâni?!

| Bacemi a răspuns:

Asta nu e deloc o problema. Mie de exemplu imi plac mai mult sanii mici si sunt sigur ca si altii gandsc asa. Nu e o problema asta. Conteaza sa te faci placuta prin felul tau de a fi. Asta conteaza cel mai mult. Sunt sigur ca nimeni nu te refuza doar pentru sani mici. Nu iti fie teama. Sunt sigur ca o sa fie tandru si o sa iti placa si tie. Trebuie sa incerci sa fii mai relaxata.

| thealchemist a răspuns:

Da. daca te place, obsesia ta despre sini nu va conta.
iar ca barbat trebuie neaparat sa adaug ca marimea sinilor nu este importanta, ca si lungimea picioarelor este ceva relativ, totul depinde de intreg. o parte a corpului mica sau mare nu inseamna nimic in sine, trebuie pusa in context cu restul, formele corpului dar si personalitatea, inteligenta, zimbetul, ochii, etc.
nimeni nu te va parasi doar pentru sini, daca te paraseste sau te iubeste este pentru tot ceea ce te caracterizeaza, nu pentru un detaliu.

Janina
| Janina a răspuns:

Baiatul de langa tine nu te iubeste pentru sanii tai, invata sa te placi asa cum esti si sa ai mai mare incredere in tine si mai ales in el.
daca omul asta vroia sani isi cauta o tipa care evident avea un bust mare insa te-a ales pe tine pentru ca, te iubeste, ii esti draga, are ce vorbi cu tine, ii place compania ta.
lasa omul sa se bucure de tine si implicit si tu de dragostea voastra.

| shtephie a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza marimea sanilor sau alte prostii din astea!
Sunt alte lucruri mult mai importante!
Deci nu te ingrijora!

| Andruta a răspuns:

O relatie se bazeaza pe sinceritate! spune-i o sa te placa asa cum esti daca te iubeste cu adevarat! Bafta!

| TormentOfSins a răspuns:

Un baiat care te iubeste nu o face pentru o anumita parte a corpului tau ci pentru cine esti tu.Nu cred ca baietii au o problema cu sanii mici ...sexual interesul nostru e undeva mai jos intelegi?

| εїз a răspuns:

Daca e iubirea e mare. te va accepta cum estihappy

| Fvn a răspuns:

Daca te iubeste, o sa-l doara in c*aie ca ai tzatzele mici oh go on

| blue95 a răspuns:

Daca el chiar tine la tine si te iubeste nu cred ca va conta cum arata saniihappy!

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Daca te iubeste te accepta asa cum esti happy

| alice_5598 a răspuns:

Ii explici care este problema ta.Pentru ca sa comunici este foarte important.Si daca te iubeste te va face sa intelegi ca pentru el nu conteaza asta. Poate lui chiar o sa-i placa.Si eu am avut aceeasi problema.si am descoperit ca nu era chiar asa cum credeam eu.Nu a fost dezamagit si m-a facut sa inteleg ca asta nu conteaza atunci cand ne iubim si suntem unul langa celalalt.Eu cred ca nu ai de ce sa iti faci griji.

| Posesiv a răspuns:

Ar fi bine sa ii explici cu frumosul care este treaba si el sigur te va intelege, daca tine la tine, nu conteaza chiar asa de mult marimea sanilor tai.

| Relax a răspuns:

Io nu cred ca conteza, fii sigura ca nu pentru sanii tai te iubeste sau ii cu tine. Uite mie nu imi plac sanii mari, prietena mea nu ii are mari, mai interesant is aia mici si cu forma frumoasa, nu are rost sa ti faci grija crede-ma. Poate pentru el caracterul tau este perfectiunea si cum te comporti cu el nu sanii tai.NU are rost sa ti faci griji, stai linistita.Bafta si sa va iubiti mult

| pampam_1804 a răspuns:

Daca e cum zici tu, baiatul "visurilor", te va intelege. Si daca nu, inseamna ca e un bou, care se uta dupa c** si sani.Si chiar trebuie sa scapi de el. Dar acum serios, trebuie sa ai incredere in tine!
Si oricum daca relatia a fost de lunga durata, nu are cum sa se desparta de tine asa usor. Desigurmai exista si specimene de genul asta.

Sper ca te-am ajutat
Capul sus!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lasa asta sa te supere sau sa-ti distruga viata personala.Ar trebui sa-i spui adevarul, poate asa va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca singura ta problema asta ar fi, cu dimensiunea sanilor? De aici se vede altfel!