| Rockerul23 a întrebat:

Salut,am si eu o problema.Am o relatie de 5 luni in care exista multa iubire si incredere.acum cateva zile am fost la ea,si am aflat ulterior ca nu ii spusese mamei ei(pana atunci ii spunea de fiecare data)si azi cand am dus.o acasa, m.q sunat plangand ca mama ei aflase si dupa mama ei mi.q zia sa nu o mai caut si sa.mi vad de viata mea ca am schimbat.o pe fica ei etc.a spus de asemenea ca daca nu o las o sa se duca la politie si o sa.mi puna interdictie asupra ficei ei.acum o sa astept sa se linisteasca apele si ea va vorbi cumama ei. Avand in vedere ca ea va face 18 deci va fii majora e posibil ca mama ei sa mai imi poata pune interdictie asupra ficei ei sau ceva? eu voiam sa fiu intr.o relate buna si cu mama ei deci. daca aveti o alta idee spuneti.mi.multumesc mult

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea mai poti avea o relatie buna cu ea. Cred ca esti socat de ideea ca si-a putut minti mama si increderea in ea s-a dus pe apa sambetei de tot. Genul asta de femeie te vinde si te cumpara in fiecare zi, daca isi minte parintii fiind minora, iti dai seama ca nu are absolut nimic sfant. Mama probabil nu poate face nimic cu politia, mai ales daca tu nu ai intretinut relatii sexuale cu ea si nu ai pus-o in situatii ilegale (sa o duci in baruri, discoteci, sa umble pe strada noaptea, sa consume in prezenta ta alcool sau tigari). Atata timp cat tu nu ai incalcat legea si nu ai acceptat ca ea sa incalce legea in prezenta ta, nu poti avea probleme reale. In rest, nu prea mai conteaza, mama probabil isi cnoaste bine fiica si stie ca nu e de incredere si de aceea incearca sa o protejeze chiar cu forta. Relatia cu mama ei o poti drege: mergi cu flori la ea, ii spui ca esti la fel de mintit ca si ea, ca nu stiai ca prietena ta e in stare de asa ceva, ca ai avut incredere in ea si esti socat de minciunile spuse si de situatia ingrozitoare in care te-a pus si femeia va intelege ca esti om serios si ca ai fost atras in minciuna fara voia ta

| ElenaSA a răspuns:

Da, mama ei crede ca o influentezi pentru ca ai varsta mai mare. Daca mama este suparata, ai rabdare sa-i treaca si apoi vezi ce nemultumiri are fata de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce implineste 18 ani, nu poate face nimeni nimic, cata vreme este alegerea ei.

Daca ea nu vrea sa fie cu tine, nu are rost sa te lupti cu morile de vant cata vreme nu simte nimic pentru tine.

Nu i-a povestit mamei ei, intrucat poate nu dorea sa aiba probleme stiind faptul ca uneori, mama ei nu este multumita de tine ori o fi auzit numai "laude" nu pe placul ei, despre tine, ai dat dovada de comportament nesimtit etc.

Răspuns utilizator avertizat