| VladTepe a întrebat:

Salut, as vrea sa aud si parerea voastra in legatura cu o situatie pe care o am cu o fata si anume.
La un majorat am intalint o fata cu care de altfel dupa acel majorat am iesit la o intalnire, intalnire la care ea s-a dat la mine sa ma sarute, asa, totul bine vorbim prin mesaje zilnic in fiecare zi imi scrie "neata" dar nu vrea sa ne mai vedem, mai exact baga motive si nu ne-am mai vazut de vreo luna dar nu este deloc seaca prin mesaje si continua sa imi scrie prima.
Intrebarea mea este.
Considerati ca sunt o optiune de a ei?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Care sunt motivele pentru care nu mai doreste intalniri si se rezuma numai la discutiile online? Sunt plauzibile din perspectiva ta sau se vede ca sunt inventate de la o posta? Ar fi ajutat sa dai cateva exemple.Asa din ce ai scris e dificil de zis daca minte sau intr-adevar e serioasa si soarta face in asa fel incat sa nu aveti timp real unul pentru celalalt.

| ioana748 a răspuns:

Există narcisism si la femei.
Cred ca nu esti nici macar o optiune, ea este in alta lume, are alta perceptie despre sexul opus.
Nu te atasa de o iluzie.

| MrAM a răspuns:

Clar ceva nu a mers ok intre voi. Ori esti de rezerva, ori nu te gaseste atragator da din plictiseala mai vorbeste cu tine. Sunt mai multe variante. Eu zic sa o intrebi de ce nu vrea sa va mai vedeti. Daca nu rezolvi nimic, inchei orice discuție cu ea si iti incerci norocul cu altcineva. In cazul ala irosesti timp si energie, care ai putea sa le focuzezi pe cineva care merita.

| Lidia09 a răspuns:

Ai fi o variantă. Îți scrie ca să nu se plictisească. Poți tu să o faci să depindă de tine.