| ANONIM128552 a întrebat:

Salut,de ceva vreme ma simt inutila si cred ca nu mai am pt ce trai.nu am o relatie deloc buna cu mama mea,nu pot vb nimic. tatăl meu nu mai este de mult,iar iubitul meu e tot ce mi-a ramas dar se pare ca de ceva timp nu.mi mai acorda atenţie in sensul ca mereu are cate ceva de facut desi nu are un job,nu mai este ca la inceput,nu mai avem ce să vb, in timpul sapt.de cat "hei cf" nimic mai mlt. o data nu am vrut sa i dau niciun semn toata ziua sa vad daca isi aduce aminte de mine, iar la 12 noaptea imi da sms daca mai vorbim.in wekend ne intalnim iar el isi găseşte cv de făcut,nu ma baga in seama,desigur ne intalnim acasa la el si sunt si parintii lui daca el vb cu un membru al familie si ma bag si eu in conversaţie el se face ca ploua,cand suntem noi doi e distras face alte lucruri orice,eu parca nu as fi acolo si ii zic"ne intalnim o data pe sapt.iar tu faci altceva si imi răspunde cu"avem timp destul" iar cand suntem noi doi dintr.o data e obosit,nu are chef, ii e somn. parca as fi geloasa ca se intelege Ft bine cu fam.lui desi nu vreau dar ma simt pe ultimul loc, am vbt despre asta o zi e ok apoi celelalte la fel.nu as putea sa ma deapart de el pt ca il iubesc foarte mult si m.as simţi distrusă,el pt mine e totul e pe primul loc in viata mea,probabil ca provin dintr.o fam destrămată si el mi a oferit iubire si etc.dar acum s.a schimbat mult, nu.si mai da interesul de alintat nu mai zic cred ca s.a plictisit, înainte era altfelei ma privea altfel, imi spunea ca sunt cea mai importanta mai importanta de cat fam.lui,nu l oblig sa aleaga intre mine si ei,nu are pe nimeni asta stiu sigur,suntem de ani impreuna,simt ca sta din obligaţie cu mine si.mi spune"'te iubesc" fara sa mai simtă,alteori vorbeam cu orele, acum nici 10min, ce ar trebui să fac in cazu ăsta? sper ca nu am plictisit pe nimeni.

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Învaţă să trăieşti pentru tine, nu pentru alţii.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nu ai pentru ce trai? handestete bine viata este frumoasa si merita traita dar daca crezi ca a te sinucide este bine treaba ta

| johnbucuresti a răspuns:

Cati ani ai?

| Iliotropion a răspuns:

Să nu te descurajezi, întodeauna ai pentru ce trăi chiar dacă prezentul e amar.
Nu ești dintr-o familie destrămată dacă tatăl tău a decedat, încearcă să apelezi și la psiho-pedagogul școlii dacă ești la liceu.

| MrsScooby2 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el despre relatia voastra.Trebuie sa stii daca cu certitudine daca mai are aceleasi sentimente ca la inceputut relatiei sau nu.Sau poate ca treceti amandoi printr-o perioada mai grea. Sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa vedeti ce este de facut. Sper ca te-am ajutat.O seara buna.

| ANONIM128552 explică:

Peste o luna împlinesc 19.