| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci am 16 ani si am in clasa o fata pe care o plac, dar nu stiu cum sa fac sa o invit in oras, sau sa ii spun ca o plac sau alte alte lucruri, in plus intr-un fel imi este frica adica daca ma duc la ea si o invit in oras si ea ma refuza dupa aceeia poate ar vorbi cu restul fetelor din clasa si nu am chef sa rada toti din clasa de mine ca ea ma refuzt sau ceva de genul, ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce dramatizezi așa de mult că râde lumea de tine? Ce spun...
Important este să vezi ea ce zice și cum spune!
Culcă-te pe o ureche, c-ai să vezi ce bine este... acționează și lasă colegii/colegele!
Pa, pa.

| zurick a răspuns:

Ce conteaza parerea celorlalti din clasa ta? De ce te temi de parerea lor? Nu trebuie sa-ti pese de ce zic altii.Fii tu insuti.Incearca mai intai sa fi-ti prieteni, sa vorbiti despre orice, sa glumuti, sa-i fii alaturi.Invit-o la un suc, un film sau oriunde vrei tu, spune-i ca o placi, nu uita fii tu insuti si sa nu-ti pese ce zic altii.Bafta!

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Pai mai intai imprieteneste-te cu ea,incearca sa stai cat mai mult pe langa ea dar fara sa o sufoci, sa ii zambesti, sa faci rost de id-ul ei de mess, vorbeste cat mai mult cu ea dar nu numai virtual, cat si fata in fata.De exemplu poti sa o inviti in parc la o plimbare, radeti, glumiti...si ai grija sa nu se plictiseasca. Apoi dupa cateva saptamani o poti intreba daca vrea sa mearga cu tine la un suc..si cand esti sigur pe tine ii poti spune ca o placihappy.
Nu stiu cat de mult te va ajuta raspunsul meu, dar macar am incercat big grin
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| cozmalau a răspuns:

Fii tu insuti! in primul rand ia-o incetisor du-te in pauze si vorbeste mai mult cu ea glumeste fa apropo daca are prieten, vorbeste pe mess/facebook cu ea asa cam o saptamana iar a doua saptamana zii daca nu iasa la o poveste afara ca nu ai cu cine iesi si daca vrea ea si in acea zi du-o mai spre serate la un suc ceva si fa tu cinste. Sper ca te-am ajutat si sper sa fi-ti impreuna. BAFTA SI NU UITA FII TU INSUTI!

| chocolatelove18 a răspuns:

Salut, fii tu insuti cu acea fata pe care o placi si invit-o mai inti la un film, nu incerca deodata si spui ca o placi, fa asa ca si ea sa se indragosteasca de tine si nu te gindi ce o sa spuna ceilalti fii indiferent la spusele altora.