| Jrr_Mihai_1999_gQUz a întrebat:

Deci, am intalnit o fata in autobuz-ul cu care fac naveta la scoala, si invers. nu stiu cum sa zic, a fost dragoste la prima vedere, am facut rost de fb-ul ei, si am bagat-o in seama, cu un simplu "Buna". Ei, n-a raspuns, am stat ce am stat si am intrebat-o ce faci, la fel, n-a raspuns. Nu stiu cum sa-i zic ca sunt interesat de ea, si ca vreau sa ne cunoastem mai bine. Eu sunt mai timid de felul meu happy. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa scapi de rusine si sa vorbesti deschis cu ea fata in fata.
Am fost si eu in situatia ta acum 4-5 ani.
Acum regret ca nu am vorbit cu acea fata fata in fata. Ii scriam mesaje lungi pe messenger si fata in fata ii spuneam doar sa se uite ea cred ca vedea dar vroia sa ii zic fata in fata dar de rusine nu am putut.
Anyway. Vorbeste cu ea daca iti place mult de ea (mie imi place foarte mult de aceea acum regret ) si tu o sa regreti daca iti place de ea. poate o sa isi gaseasca un prieten atunci nici asa nu o sa mai vorbesti cu ea si tot o sa fie ceva si nu o sa poti vorbi cu ea.
Vorbeste cu ea. E atat de simplu. si fii tu insusi. nu te da altcineva. daca te va placea te va placea ca cine esti. macar nu o sa regreti ca mine ca nu ai incercat happy nu conteaza nici aspectul fizic sa nu te gandesti la asta. Baftaaaa. As vrea un raspuns sa imi spui ce ai facut happy

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa o lasi in pace. Daca nu ti-a raspuns pe facebook deloc, nici la "buna", nici la "ce faci" nu este interesata. Degeaba ii spui ca esti iti place de ea, pentru ca ea nu este nici macar interesata sa converseze cu tine.