| anonim_4396 a întrebat:

Doresc raspunsuri la urmatoarele intrebari :
1. Pentru cei care au prietena/iubita, cum i-ati spus ca o iubiti, daca isi doreste sa fiti prieteni?
2. Se spune ca daca alegem, cautam persoana perfecta, fata viselor noastre nu o vom gasi niciodata, deoarece nimeni nu e perfect. Este adevarat? Chiar nu vom gasi asa cum ne imaginam?
3. Cum percepem fiecare frumusetea fizica?
4. Unii oameni chiar sunt facuti / blestemati / ghinionisti sa ramana pentru totdeauna singuri?
5. Ce rost mai are sa iti gasesti iubita la 50 ani, daca pana acum nu ai gasit-o? Nu este o bataie de joc a vietii, o batjocura?

2 răspunsuri:
| NoRegretsxx a răspuns:

1. Probabil intr-un mesaj.
2. Da, chiar asa e. Nu trebuie sa visez la cai verzi pe pereti, nu trebuie sa ai idei preconcepute, nu trebuie sa cauti perfectiunea intruchipata pentru ca nu exista.
3?
4.Nu/nu/nu. Unii oameni sunt prea idioti si in loc de mere vor pere si raman cu _/_ in mana.
5. Are! Multi au facut-o si o fac si o vor face in continuare. Si la 50 si la 60 samd.
Esti prea negativist. Atragi energii negative si nu te ajuta in viata. Schimba-ti viziunea asupra vietii, nu te mai uita la filme, embrace life and enjoy it.

| immortalfaith a răspuns:

1. -daisuki
-ce?
-vrei sa te culci cu mine?
(nu conteaza cum o faci daca fata te place si vrea sa fie cu tine, doar sa o faci sa zambeasca)

2.atunci cand iubesti o fata nu ti pasa ca e fat, ca e skinny, ca e urata sau ca are tentacule (tie ti se pare perfecta din toate punctele de vedere, nu i mai vezi niciun defect)
Desigur, daca doar o placi o sa i gasesti defecte zilnic dupa vreo 6 luni de relatie si dupa 2 ani va luati si la bataie
In schimb daca si ea te iubeste si tu o iubesti, ea va deveni perfectiunea pe care o cauti
kidding, fata perfecta are urmatoarele chestii : beautiful, intelligent, gorgeous, tender, incredible, ticklish, special
pe scurt : b.i.g.t.i.t.s.
3. o percepi cum vrei tu, eu o percep ca un sunet

4. oricine, oricat de urat ar fi, tot se gaseste o fata care sa l placa
e vina lor ca nu realizeaza asta

5. viata n a zis niciodata ca ti aduce o iubita sub bradul de craciun
daca gandesti asa, life f*cks you
o poti gasi la 5 ani, 10 sau 100, totul depinde de tine
baga in seama o mie de fete, sigur o gasesti pe a ta in multime (daca nu, atunci plangi ca nu ti da viata si sarbatoreste 51 de ani)