| dandy15 a întrebat:

Salut.In curind voi avea o surioara si parintii au spus ca eu decid care va fi numele ei.Va rog sa ma ajutati cu niste nume de fete care va plac voua.Eu ma gindeam la numele Camelia. Voi ce parere aveti? Dau fundita...

Răspuns Câştigător
| chupachups1234 a răspuns:

Mie imi place Alina, si Maria e dragut, si Raluca imi place mult... Poate asta te ajuta: http://www.copilul.ro/nume-copii/

96 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu noua trebuie sa ne placa prenumele ci tie si parintilor tai. Camelia este un prenume frumos. Numai bine!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ar fi fain sa aiba un nume cu o zi de sarbatorit, cum ar fi Florina, Constanta, Sanziana, Iris, etc.

Unii specialisti spun ca numele are foarte mare importanta in viata - ca sonoritate, rezonanta, cat si legat de prima litera a numelui!

Alegere inspirata si frumoasa!

mira
| mira a răspuns:

Te-ai gandit foarte bine.Este un nume de floare nici prea comun, nici prea neobisnuit.

| Parintele a răspuns:

Camelia este un nume deosebit. Inafara de asta este o floare frumoasa cu un parfum placut.
http://4.bp.blogspot.com/......amelie.jpg

| Cryssy a răspuns:

Buna. Foarte frumos numele Camelia. Sa va traiasca si sa fie sanatoasa!

| mami a răspuns:

Toate nume complicate
se strica prea multa pasta din pix ca doar e crizaaa
cum ar fi :
Ana
Eva

| siwel a răspuns:

Iti spun un nume biblic care imi e drag: Neriyah. Inseamna in ebraica: stralucirea frumusetii lui Dumnezeu.
Camelia e frumos oricum.

| elyssa20 a răspuns:

Raisa, este preferatul meu si nepotica mea care urmeaza sa vina pe lume peste 2 saptamani asa se va numi, insa mai am cateva pentru tine:
Daria - Persan: cel care mentine binele;
Bianca - Din italiana, Bianco = alb;
Alexia - Grecesc- prescurtare de al Alexandra;
Denisa - Din franceza: adept al lui Dionysius;
Roberta - Ebraic - splendoare;
Carina - Coresp. adjectivului carus - iubit, drag;
Patricia - Patricius - persoane cu rang inalt;
Anastasia - Invierea lui Cristos, a se ridica;
Renata - Din adjectivul renatus- renascut;
Laura - Laurus= tufa de dafin/laur.

pupici.

| Fifylici a răspuns:

Roberta
Mayssa
Raissa
Mia
Maya
Lidya
Beatrice
Clarrice

Mie imi plac mult numele astea mai neobisnuite si nici prea intalnite.

| NeverTheLess a răspuns:

Eu ador numele Daiana. Mi se pare foarte frumos si mereu la moda big grin

| marya a răspuns:

Imi place mult sarah si maria

| cornel a răspuns:

E draguthappy

mai poti sa ii pui si mihaela si alexandra valentina maria

| cornel a răspuns:

Mie imi place alexandra, maria, ioana, alina, andreea

| cornel a răspuns:

Camelia este un nume frumos

| cornel a răspuns:

Camelia este foarte frumos numelehappy

| manuelaaa a răspuns:

Cel mai frumos nume, care a fost votat pe un site de specialitate este Cristina Maria-Hristos Maria, ok e adevarat asa ma cheama si pe mine, dar eu una imi detest numele, insa ti-am spus, multa lume zice ca e un nume superb.Si camelia este ok...
Sa iti traiasca surioara, succes in alegerea numelui, si pupici.

| Daviiiiiid a răspuns:

Mie imi place :sonia, roberta, maria, zenovia.;;>

| Andree a răspuns:

Hey. uite ce iti spun eu.big grinsadin paranteza iti sciru poreclele)
-Luisa(Luu, Lui)
-Julia(Juli)
-Diana(Dia)
-Daiana(Daia)
-Anda
-Georgiana(Georgi, Geo)
-Raluca(Ralu)
-Irina(Iri, Irinutza)
-Madalina(Mada, Madi)

| alina_7294 a răspuns:

Buna mie imi place Ariana, Briana, Sandra, Fernanda Alina. bafta

| SayMeSayYou a răspuns:

Mie imi place mult denisa maria poti sa o strigi deny sau mary

Shin
| Shin a răspuns:

1. Niculina
2. Lenuta
3. Paraschiva
4. Filofteia
5. Marcela

Numai bine, Shin big grin

| PunkyA a răspuns:

Alice, Anca, Selena, Madalina, Laura, Mirela...

| Fvn a răspuns:

Si cand va fi mare ii vei spune ca i-ai ales numele de pe net. doamnelaughing[mda.hai sariti cu stupid si nefolositor]

| Poinsettia a răspuns:

Felicitari! :)

Daria (din persana = cel care mentine binele)
Roberta (Ebraic - splendoare)
Patricia (Patricius - persoane cu rang inalt)
Anastasia (Invierea lui Cristos, a se ridica)
Olivia
Isabella
Natalia
Diana
Gabriela
Carla
Monica

(sursa: http://www.nume-copii.ro)

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Ai putea sa-i pui doua nume: Camlia Alexandra sau Andreea Camelia.Aceste nume mi se par cele mai potrivite, dar nu eu decid, ci tu! Parintii tai si-au pus increderea in tine sa-i gasesti un nume potrivit, nu cred ca ar vrea sa ii dezamagesti.
Mult noroc si sa va traiasca, sa fie sanatoasa!

| catthshshshs a răspuns:

Amelia, Carla, Cara, Mineea, Timeea, Medeea, Minola, Aylin, Sabina, Catalina...cam astea ar fi numele pe care le-as pune daca as avea o fetita happy

| fzcsm a răspuns:

Vanesa

| cucalic a răspuns:

Camelia este frumos, dar trebuie sa va ganditi la un nume de sfant de ex puteti sa ii puneti camelia elena, contine si nume de sfant. mie imi plac bianca, mihaela, raluca, geanina, sabina, elena, maria. fundabee

| DominicxD a răspuns:

Iti spun numele care le prefer eu:

1. Emanuela, dar sa o strigati Emma
2. Izabela, dar sa o strigati Bella
3. Diana
4. Alexandra
5. Camelia
6. Carla
7. Laura
8. Anca
9. Elena
10. Miruna

Care iti place?batting eyelashes