| Lilik_4064 a întrebat:

Salut la toti! sunt prima data aici. vreau sa-mi dati un sfat pentru ca sunt disperat si nu stiu ce sa mai fac.eu am 18 si prietena mea are 17.ne intalnim de un an si 4 luni! la inceput totul a fost o super.de vreo 3 luni incoace ea s-a schimbat enorm.no mai recunosc! este indiferenta cu mine, spune ca o sun prea des, kiteodata imi inchide kiteodata deloc nu-mi raspunde.acorda timpul doar prietenelor ei care nici una nu are iubit! am zis hai sa ne despartim ea incepe a plinge si spune ca nu poate trai fara mine si ca vrea sa fie doar cu mine.varianta ca are pe altcineva este omisa pentru ca sunt sigur ca nu este asa.am incercat sa vb.am vb de zeci de ori p tema asta! ea spune ca se enerveaza cind vb si pune ca se va schimba si nimic.eu parca as fi un catelus care imblu din urma ei. ce sa fac? eu o iubesc enorm si ea ma iubeste la fel de mult dar ea numi demonstreaza asta desi eu o fac.si spune ca se kompoarta destul de normal.ne vedem foarte rar deja, ma ignora citeodata. ce sa fac? ajutati-ma va rog!

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Laura_2393 a răspuns:

Eu in locul tau as lasa-o pe ea sa ma caute si cand va dori sa se vada cu tine sa ii spui ca vrei sa dormi dar sa iesi cu baieti sa vada cum e sa i se intoarca roata. Eu asa as face, dar decizia finala iti apartine. Inainte de asta a trebui sa vb cu ea, poate are o explicatie.

| Ruxiii a răspuns:

Iubire... ce stiti voi ce e aia rolling eyes

| Ics a răspuns:

La Fel Ii Fac si eu momentan lu gagica. miu. straight face pur si simplu simt ca ma streseaza, de cate ori il vad ca vne la mine la clasa parca. mi da cineva cu ceva in cap, si nu stiu de ce reactionez asa pentru ca pe de o parte ma gandesc ca vreau sa continuam la fel de bine impreuna. el imi zice ca sunt nepasatoare iar eu ii zic ca am un comp normal. in cazu meu pot sa zic ca tin la el dar ceva se intampla cu mine, probabil asa e ci cu prietena ta... o fi ceva trecator dar tu ai spus ca de 3 luni se comporta ciudat. eu ma comport cu el de o luna de cand m-am impacat iar cu el ca am stat cu altu. nu stiu ce sa. ti zic.

| ramona_4785 a răspuns:

Buna si eu am patit la fel am avut o discutie cu el dar a inteles ca nu este bine ce face ca sunt mai importanta decat prietenii lui; trebuie sa o faci sa inteleaga ca ai nevoie de mai mult de la ea; dupa parerea mea in nici intr-un caz nu trebuie sa ii lasi mai mult spatiu, asta ar putea sa va indeparteze si mai mult; vorbeste cu ea si spune-i tot ce simti iar daca nu se schimba imi pare rau dar nu te merita si nu te iubeste suficient incat sa renunte la cateva ore cu asa zisele prietene, acu sa fim seriosi cati dintre noi avem mai multi de 3, 4 prieteni in adevaratul sens al cuvantului(astia au disparut de mult). Iti doresc succes si sper ca o vei face sa fie asa cum a fost la inceput happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoro si tu 1 luna ...ca sa i se face si ei dor de tine. sarmana trebuie sa se plictisit damu(las-o putin sa respire libera sa prinda din urma firul iubirii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are pe altul si nu vrea sa te faca sa suferi. poate te iubeste.sau poate esti rezerva ei cea mai sigura.catelusul.cutu-cutu-cutu.

| Roxi_7263 a răspuns:

Ai spus deja ca te iubeste, iar asta e ok. E bina ca nu te indoiesti de dragostea ei.

Dar poate ca s. a plictisit sa fie in aceasta relatie, nu de tine.

In plus, prietenele ei neavand iubiti se distreaza si poate asta o face pe ea sa.si doreasca sa se distreze cu ele.

Sau poate ca prietenele ei s.au suparat in ultimul timp pe ea, deoarece poate le. a neglijat, petrecandu.si timpul cu tine.

Acorda. i putin timp si spatiu, nu o mai suna atat de des si incearca sa te distrezi si tu, deoarece ea isi va da seama cat de mult te iubeste si cat de mult ii lipsesti, si va dori sa se distreze si ea cu tinewinking

| EllyCORE a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta cu un baiat. Problema la noi a fost ca el m-a prea stresat pe mine prea mult si eu dupa un timp am inceput sa ma comport mai sec cu el. Probabil ar trebui sa-i acorzi putin mai mult spatiu. Nu neaparat sa va despartiti dar sa incercati sa o luati mai usor. Succes!

| Lilik_4064 explică:

Astazi... ea imi spune ca se kulka da de aici sa duce cu prietenii la patinoar...acum sa sa mai fac? nu stiu.

| Lilik_4064 explică:

Fratilor dupa toata astea ca ea ma mintit.ca s-a dus cu prietenii la patinoar. dar mie mi-a zis ca sE kulka. o sun si imi raspunde un prieten a unei prietene de-a ei si imi spune lasope prietena mea in pace(a fost o gluma). dar eu nu am inteleso.in timp de o ora tremuram.ma durea inima si mai ca n-am lesinat cinD am aflat astasadi-am skris un sms care a atinso.si o sunam dupa asta ea numi raspundea. a ajuns acasa si eu am sunato iar ea mi-a spus ca a fost o gluma, eu ii zic ca mai n-am lesinat de la gluma asta dar ea ma ia peste picior si spune ca vad ca esti viu! eu in soc nu stiM CE SA SPUN. o intreb dc mai mintzit-ea imi spune pentru ca n-am avut posibilitate sati sun! i-am zis numai nu ma minti-inca de la inceput.eu ii zic tu nu pretuiesti ce fac eu pentru tine. ea imi spune ca eu pentru ea nu fac nimic-IAM DAT TOTUL, la 17 ani si inele de aur, si lantisor de aur.de cite ori aveam posibilitatea ii cumparam flori si ma duceam la ea. iar acum ea imi spune ca nu are ce pretzui la mine. o intreb ce facem? ea imi spune ca vrea sa ne despartim pentru ca nu mai vrea asa(eu nu stiu ce am facut rau)sufar enorm. o intreb esti sigura? ea nu stiu.de ieri nu m-a sunat niciodatasadce sa fac acum?