| CharlieScene24 a întrebat:

Salut.Ma numesc Cosmin si am 13 ani si eu cred ca dupa parerea mea viata mea e groaznica rau.Toti fac misto de mine ca am buzele mari sad si arpaope toata scoala face la fel,imi pun tot feluri de porecle,nu vreau sa le spun ca va face sa radeti de nu mai puteti, si va rog dati-mi niste sfaturi sad.

17 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Cosmin, problema ta e una amuzanta, dar se pare ca e pe cat se poate de reala! Am spus ca e amuzanta deoarece tu te necajesti din cauza unor oameni prost educati. Ce e si mai rau, e ca tu spui ca viata ta e groaznica rau. As vrea sa iti spun ca viata ta, problema ta e groaznica din punctul tau de vedere, dar gandeste-te ca acum la ora asta, la o temperatura de 0 grade, exista oameni care nu stiu ce e aia caldura unei case, si cand spun caldura ma refer la intelesul propriu, adica ei ingheata de frig afara, pe langa ei exista oameni care se chinuie prin spitale, copii orfani..etc. Sper ca ai prins ideea. Daca tu zici ca viata ta e groaznica, ei oare ce gandesc? Poate uni zic ca viata lor e oribila dar poate unii se considera eroi pentru ca reusesc sa treaca peste greutatile enorme pe care viata le-a pus in calea lor! Oricum Cosmine, totul depinde de tine, ce trebuie tu sa faci sti doar tu. Tu le dai lor satisfactie prin faptul ca ii lasi sa te necajeasca, prin faptul ca tu pui la suflet ce ei zic sau fac. Asta ii motiveaza pe ei. Incearca sa nu-i bagi in seama, incearca sa fi indiferent, gandeste-te ca prin acest lucru, nu neaparat iti faci tie un bine, dar iti faci viata mai usoara si nu le dai nici lor satisfactia mult dorita. Incearca sa iti gasesti grupul tau de prieteni, sau chiar un sau o prietena foarte buna. Orice om isi are esenta in bunatatea sau in nivelul de bunatate din suflet, nu conteaza cum arati, frumusetea e trecatoare sa stii, conteaza ce ai si ce reusesti sa dobandesti in suflet! Nu are rost sa te iei de ei, sa faci mare caz din treaba asta, ti-am spus incearca sa ii ignori. Sper ca te-am putut ajuta! Oricum, la 13 ani copii sunt rai si isi bat joc de ceilalti, dar daca te lovesti de problema asta acum nu inseamna ca o sa te lovesti toata viata de ea, o sa cresti o sa traiesti intr-un colectiv de oameni din ce in ce mai maturi, care nu sunt asa, ca si cei cu care ai tu probleme acum!

| eugenl a răspuns:

Nu le da ascultare. Cand vei saruta tu fete isi vor dori si ei sa aiba buzele mariwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altii au scula mica.altii minte putina. unii au mainile scurte.alti urechile mari. unii sant nasosi.altii buzati. unii au curul cat batoza.altii nu au nimic.la varsta voastra este de ras.tu ai buzele mari.de acord.vei saruta senzual.dar care nu are nimic? ce va face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt: "Defectul" pe care il ai acum o sa fie avantajul tau in viitor, iar copiii care rad de tine sunt prosti si imaturi, asa ca nu trebuie sa-i iei in seama.Tu fii mai inteligent ca ei si da-le peste nas!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu poti schimba forma buzelor, invata sa accepti asta.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Deci asculta, evita-i, daca ii eviti asta le va pune o piatra pe inima, si asa nu te vor mai baga in seama. Viata nu e groaznica happy, asta vrem noi sa spunem si sa credem, viata este superba cand suntem inconjurati de bine si este groaznica cand e inconjurata de rau happy. Numai fi negativist, ei sunt gelosi pentru ca tu esti altfel, nu ii mai asculta, si eu sunt la fel, mai ciudat in jurul colegilor, si din cauza asta ma enervez si le trag cate 2 si dupa numai zic nimic. Nu mai fi asa, nu toata viata este roz trebuie sa dai si de greutati caci fara acestea nu o sa ai un viitor. Gandeste-te mai bine, 0acum doar nu ai vrea sa te omori laughing. Da-i culoare vietii si asa o sa iti schimbi parerea crede-ma, ai fost menit sa patesti asta iar tu trebuie sa ii schimbi pe acei copilasi si sa le dai o lectie care nu o sa o uite toata viata. Iti spun din nou "IGNORA-I" si numai fi negativist. happy, fi mai sociabil cu noi, nu te mai teme de membrii TPU, aia care zici ca tu ca rade sunt niste nesimtiti care cred ca viata este numai "din puf". Bafta big grin.

| spaghetty a răspuns:

Nu te enerva degeaba.Rade si tu.Invata-te si tu sa ai porecle eu nu ma supar deoarece sunt invatat si cand cineva imi spune ceva eu ii intorc vorba si indiferent de porecla incep sa rad big grin.
Bafta Cosmin

| GoddessMaui a răspuns:

Ai un atuu destul de sexy, dar inca esti mic ca sa-l folosestihee hee
Copii mici sunt rai (nu ca aia mai mari sunt ingerasi) dar, ei se vor lega de orice lucru iesit din comun in randul lor, daca le dai replica imediat, nu cred ca mai fac misto de tine.
Cand o sa cresti, o sa te invidieze unii baieti si fetele o sa se bata pentru tinewinking

| paceandlove a răspuns:

Nu cont simtete bine in pielea ta altii nu pot nici sa merarga la scl nu-i baga in seama spune-le asa si daca le am ce va e ciuda?

| Diiiidi a răspuns:

Salut Cosmin! De curand am facut 14 ani.Din clasa intai copiii ma faceau iepurita deoarece aveam incisivii mai mari pentru ca dintii de langa incisivi nu crescusera inca..am suferit mult.Din clasa a 5-a am inceput sa fiu facuta broasca deoarece aveam cica ochii mari...Din nou am suferit enorm toata scoala si satul sa te faca asa e destul de dureros.Pe colegele mele le tratau frumos chiar daca ele erau paroase, grase, si urate.Mam dezvoltat pe la sfarsitul clasei a 7-a si arat altfel.Acum nimeni nu ma mai face in nici un fel acum eu sunt placuta si colegele batjocorite.Asta din cauza ca roata se invarte.Chestia e ca atunci cand esti mai mic pari urat si nu stiu cum.O sa vezi ca nu are rost sa te enervezi lasa-i in pace spune-le gen:,, eu ma pot pupa mai bine ca voi" eu stiu? oricum peste putin timp o sa te inalti iti creste fata cum ar veni, capul, corpul si nu vor parea mari.Nu are rost! Bafta!:*

| Bitza91 a răspuns:

Stii? Este o vorba...Be the best "f.k" the rest.Nu stiu daca intelgi traducerea dar poti da un translate.Pe tine te intereseaza ca rad altii de tine? Nu le mai da satisfactie, fi indiferent, comporta-te ca si cum ei nu ar fi in preajma ta.Nu ii baga in seama ca nu te merita, stai aproape de cei care tin la tine cu adevarat, care te plac asa cum esti.

| CharlieScene24 explică (pentru Bitza91):

Normal ca stiu ce inseamna ca le am cu engleza mult laughing))))) mai ales la injuraturi smug

Răspuns utilizator avertizat
| CharlieScene24 explică (pentru SaveOurSouls):

Man eu chiar le am mari straight face.

Răspuns utilizator avertizat
| prrocuror a răspuns:

Sfatul meu este sa te accepti asa cum esti si sa faci haz de necaz.

| Miah a răspuns:

Bună Cosmin. Nu are niciun rost să te enervezi pentru asta. Alţii au probleme mai mari, gândeşte-te că unii luptă între viaţă şi moarte. Nu-i mai băga în seamă. Cei inteligenţi cedează, Să nu crezi că e o prostie, oamenii maturi te vor privi ca pe un puternic dacă nu le dai atenţie. Iar cu ceilalţi ei bine nimănui nu-i pasă de părerile proştilor. Mult noroc.