| kosti99 a întrebat:

Salut puteti sa imi spuneti daca la arborele genealogic se scrie Bunic: numele sau scriu direct numele.Si daca trebuie scris si numele de familie?

Răspuns Câştigător
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Scrii numele complet.cat despre mentionarea 'bunic' depinde daca il faci schita(cu patratele, cercuri si linii intre ele) sau sub forma de lista.in primul caz, nu in al doilea da.

2 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Daca il faci cu linii numai trebuie sa spui daca e bunic. Spui direct numele. Si la bunice trebuie pus numele de fata.

| DuncaClaudiu a răspuns:

Scrie tot numele daca iti incape