| 44TheSinner44 a întrebat:

Stau intr-un sat, si sunt la o scoala in care nimic nu e corect, copii sunt destul de retardati si salbatici. Pot sa ma mut oricand vreau la Timisoara, la o scoala buna, in Timisoara sta si matusa mea. Problema e ca nu prea pot sa stau fara parinti, in special fara mama. De la anul, inainte sa inceapa scoala, vreau sa ma mut acolo. Si matusa cu unchiul isi permit orice si va dati seama ca vreau sa ma duc acolo. Cum pot sa stau fara parinti?

Răspuns Câştigător
| Andrei2991 a răspuns:

Pai, eu iti sugerez sa iti intrebi parintii daca pot sa vina si ei acolo la Timisoara. Daca ei nu pot sa vina, si tu vrei neaparat sa te muti acolo, muta-te. Iti zic eu, nu e asa de greu. Prima saptamana e mai greu, eu stau 9/12 luni pe an fara mama mea... Si stau cu bunica-mea, de vreo 8 ani pleaca, dar nu mai sunt atat de trist, m-am obisnuit. Gandeste-te, cand o sa fii adult si o sa incepi sa pierzi persoanele iubite, cum o sa traiesti fara ele... Motiveaza-te ca poti sa traiesti fara parintii tai.winking

| 44TheSinner44 explică (pentru Andrei2991):

Foarte frumos raspuns. happy Mai astept sa mai primesc si altele, si daca al tau e cel mai fain, iti dau funda. (y)

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Se numeste integrare.Mai bine ramai aici in loc sa dai bir cu fugitii.In viata nu fugi imediat ce dai de greu.Nu te va ajuta deloc mai tarziu.

| AKARA0 a răspuns:

Faci naveta

Răspuns utilizator avertizat
| DevilNight01 a răspuns:

Asculta stiu ca nu e usor dar da Sa sti ca acum exista multe moduri prin care sa va vedeti pot veni in vizita puteti sa va sunati sa va vedeti prin skype (sau alte retele sociale) oricum nu e sfarsitul lumi si daca chiar nu poti sa iti suporti colegii eu zic ca e mai bine sa te duci la bunici dar infine oricum o sa iti revezi parinti intro modalitate acum bafta cu akegerea

| DevilNight01 a răspuns:

Alegerea scuze am gresit un cuvant