| IulianMMI a întrebat:

Sunt si eu impreuna cu o fata de mai mult timp si se comporta dubios de cand a inceput liceul. Nu ma mai suna, nu ma mai baga in seama, dar se scuza ca cica eu sunt ocupat, ceea ce e adevarat, dar pot gasi timp sa vorbesc 10 minute cu ea. Cel mai mult ma enerveaza ca da like la chestii gen ``noi doi nu vom fi niciodata impreuna`` sau ceva, plus ca zice de alti baieti arata bine, de fata cu mine. Ce ziceti, vi se pare normal un astfel de comportament? Aveti vreun sfat in legatura cu asta? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca s-a plictisit de relatie si cumva asteapta sa va indepartati ca sa poata iesi mai usor.
Sau chiar se simte neglijata. Incearca sa-i acorzi mai multa atentie decat de obicei, sa o scoti undeva unde n-ati mai fost, sa-i cumperi un cadou sau un buchet de flori spontan (surpriza). Fa-i aceste lucruri timp de o saptamana minim si vezi daca vezi vreo schimbare.
Fa-i complimente, eventual ii poti scrie si un bilet dragut cu lucruri pe care le apreciezi la ea.

| AutumnDay a răspuns:

Probabil o presezi. Da-i pace o perioada, ignor-o si vezi ce se intampla sau vorbeste la modul serios despre ce e intre voi, cum vede ea relatia si viitorul vostru impreuna.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Las-o! Mai intotdeauna muierile dau vina pe barbat cand li se face de duca.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu mai este interesata de tine si isi cauta un alt prieten. Dar, de ce nu vorbesti cu ea, intreba-o clar ce intentii are.

| Mussette a răspuns:

Scutur-o putin la creieras si vezi de unde provine aceasta schimbare. Daca mai vrea sau nu sunata, daca vrea pe cutare ca arata bine, sau pe tine ca esti cu ea si vezi daca merita sa te stresezi.

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Nu, nu este deloc normal ceea ce face prietena ta chiar in fata ta! Adica pe bune...sa ii zici iubitului ca tipul din poza arata bine?! mi se pare total deplasat!
Ar trebui sa aveti o discutie serioasa despre comportamentul ei. Spune-i ca te deranjeaza foarte mult ceea ce face. In opinia mea, eu nu as continua o relatie cu fata de genul asta! Sincer!
Dar acum sta la decizia ta, tu o cunosti mai bine!
Sper ca veti gasi o rezolvare la toate astea!
Bafta!

| IulianMMI explică:

Faza e ca eu tin la ea si mi.e greu sa o las. Ea mereu zice ca ma place, dar nu prea se vede. Mi.a zis ca daca va vrea pe altul o sa aflu, dar nu stiu ce sa cred...

| GyaGC1108 a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred că în primul rând ar trebui sa ai o discuție serioasă cu ea despre comportamentul ei și să o întrebi ce are de gand cu relația voastră. Dacă se va comporta la fel, din punctul meu de vedere nu ar mai trebui să îți pierzi timpul cu ea. Sincer :-(