| qFantasy a întrebat:

Acum 1 saptamana m-am despartit de o fata, dar simt ca inca o mai iubesc. Cateodata, seara, ma gandeam la ea, pur si simplu nu puteam adormi, nu stiu cum sa exprim in cuvinte ceea ce simteam dar... Bun. Deci ideea e ca nu pot sa trec peste despartire. Si nu eu m-am despartit de ea, ea de mine. Ce sa fac sa trec peste? thinking :-s oh go on

6 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Vezi aici câteva sfaturi despre acest subiect: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011165#p5

Cele bune!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Luptă pentru ceea ce iubeşti, nu o lăsa să o ia alţii. O iubeşti, fă-o să nu te mai părăsească. Dar, care e motivul despărţirii? Ai grijă cum te comporţi cu ea, fă-o să se simtă iubită. Când iubeşti pe cineva, nu-l laşi... Însă, poate şi ea mai simte ceva pentru tine! Încearcă să o recucereşti. happy
Sănătate!

| Peaches a răspuns:

Daca ai iubit-o cu adevarat e mai greu, pentru ca nu poti sterge tot intr-o saptamana. Mergi in locuri in care nu ai mers cu ea si distreaza-te.

| nananaan a răspuns:

Ar trebui sa te imprietenesti cu alte fete, sa incerci sa nu te mai gandesti la ea. Daca ai vorbi cu alte fete, nu te vei mai gandi la ea. Ar trebui sa te gandesti ca langa ea nu aveai niciun viitor, sa te gandesti la ce ti-a facut (daca ti-a facut ceva) si asa o sa ti se ia de ea. Dar daca ai impresia ca si ea mai simte ceva pentru tine ar trebui sa ii spui ce simti tu, dar prima data trebuie sa analizezi motivul despartitii.

| qFantasy explică:

Sincer eu incerc mereu sa trec, dar pur si simplu tot imi re-amintesc.

| qFantasy explică:

Deci. A venit si ziua mea pe 23 Februarie si ea nici macar nu si-a amintit, treceam unul pe langa altul pe strada, nici nu ne salutam. Dar totusi, cum a spus si Roski: Da, am iubit-o adevarat dar simt ca incetul cu incetul imi revin.